strona główna
Doskonalenie zawodowe nauczycieli placówek przedszkolnych Drukuj Email
Wpisany przez Dyrektor   
środa, 22 października 2014 21:06

Na terenie Gminnego Przedszkola w Rogowie odbyło się 21 października 2014 r. szkolenie dla nauczycieli .Na szkolenie zaproszeni zostali nauczyciele z zaprzyjaźnionych placówek oświatowych( 30 osób ) : Miejskiego Przedszkola w Łodzi Nr 233, Przedszkola Nr 3 w Brzezinach , ze Szkoły Podstawowej w Przyłęku Dużym oraz z Niepublicznego Punktu Przedszkolnego Ognisko Miłości w Olszy.Tematem przewodnim spotkania było "Wspieranie emocjonalne małego dziecka" .Konsultant z WODN w Łodzi Pani Mirosława Matczak szczegółowo omówiła role nauczyciela przedszkola we wspieraniu rozwoju emocjonalnego małych dzieci.Przypomniała ,że uczucia są nieodzownym elementem w komunikowaniu się z drugim człowiekiem , towarzysza przekazywaniu wiedzy , posiadają ogromną rolę tworzącą więź .Pani Matczak na podstawie przykładów z życia wziętych podała wzorce jakie należy wykorzystać w pracy z małym dzieckiem , aby wzmocnić jego wiarę w siebie i otworzyć go na pozytywne emocje i bodźce odbierane z zewnątrz.Uczestnicy spotkania wzięli udział w zabawach integracyjnych , które dały możliwość zrozumienia jak ważne jest dostrzeganie własnej wartości oraz innego człowieka. Nauczyciele biorący udział w warsztatach z dużym zaangażowaniem włączali się w proponowane przez Konsultanta działania.Ta forma współpracy dała wszystkim możliwość zintegrowania się i wymiany własnych doświadczeń.Zdobytą wiedzę nauczyciele na pewno wykorzystają w swojej pracy dydaktyczno-wychowawczej , a nawiązana nić współpracy będzie w przyszłości kontynuowana.

Poprawiony: środa, 22 października 2014 20:23