strona główna wydarzenia ŚWIĘTO DRZEWA
ŚWIĘTO DRZEWA Drukuj Email
Ocena użytkowników: / 1
SłabyŚwietny 
poniedziałek, 20 października 2014 12:32

Święto Drzewa obchodzone 10 października jest programem edukacji ekologicznej Klubu Gaja . Nasze przedszkole od kilku lat ściśle współpracuje z Klubem Gaja i corocznie aktywnie włącza się w różnego rodzaju akcje ekologiczne organizowane przez Klub Gaja. Głównym celem obchodów Święta Drzewa jest uświadomienie dzieciom roli drzew w przyrodzie i ich znaczenie w życiu każdego człowieka. Poprzez tego rodzaju spotkania  kształtujemy więź z przyrodą i wyrabiamy pozytywny stosunek do niej. Ważną rolą jest propagowanie idei ochrony przyrody . Podczas tegorocznego spotkania dzieci wzięły udział w zabawach integracyjnych przy piosenkach o tematyce przyrodniczej , uczestniczyły w quizie , rozwiązywały zagadki . Kulminacją święta było wspólne zasadzenie drzewek  i udekorowanie już rosnących na terenie naszego ogrodu poprzez wywiązanie na ich pniach czerwonych kokard.

Poprawiony: poniedziałek, 20 października 2014 13:21