strona główna wydarzenia EURO ROGÓW 2012
EURO ROGÓW 2012 Drukuj Email
Ocena użytkowników: / 5
SłabyŚwietny 
środa, 04 lipca 2012 20:10

EURO ROGÓW 2012


Po długich oczekiwaniach na sprzyjającą aurę , nareszcie nasza impreza EURO ROGÓW 2012 doszła do skutku. W piątek o godz. 10:00 Pani Dyrektor przedszkola dokonała oficjalnego otwarcia Dziecięcej Olimpiady Sportowej , w której wzięły udział dzieci z oddziałów przedszkolnych , klas pierwszych i drugich oraz przedszkolaki z placówek oświatowych funkcjonujących na terenie Gminy Rogów ( Szkoła Podstawowa w Przyłeku Dużym, w Wagrach , w Rogowie i Gminne Przedszkole w Rogowie).Prowadzący przedstawili wszystkim Jury , którego zadaniem było przyznawanie punktów . Do jury zaproszeni zostali: dyrektor przedszkola , dyrektor Szkoły Podstawowej w Wągrach , nauczycielka ze Szkoły Podstawowej w Przyłeku Dużym i w Rogowie . Impreza sportowa rozpoczęła się prezentacją zespołów ( 7 osobowych) biorących udział w rywalizacji. Każda grupa otrzymała znicz olimpijski z którym zrobiła rundę honorową po boisku , a następnie zaprezentowała swoje okrzyki dopingujące. Po oficjalnej prezentacji zniecierpliwieni zawodnicy zajęli swoje stanowiska. Wokół boiska zgromadzeni kibice ubrani w barwy narodowe , zaopatrzeni w trąbki , wuwuzele i inne akcesoria do kibicowania , zaczęli dopingować swoich faworytów. W świetnej atmosferze rozpoczęła się pierwsza konkurencja : slalom między pachołkami , szybkość i zwinność zawodników wzbudziła u wszystkich obserwatorów wiele podziwu . Doping z trybun mobilizował zawodników do jeszcze większego wysiłku. W drugiej konkurencji zespoły musiały wykazać się precyzją w strzelaniu do celu czyli do bramek. Ta runda dostarczyła wiele emocji i pokazała ,że zawodnicy są doskonale przygotowani do Olimpiady. Ale najwięcej emocji pokazano w trzeciej bardzo trudnej konkurencji , zadaniem zawodników było z piłką umiejscowioną pomiędzy kolanami doskoczyć do wyznaczonego miejsca , pozostawić tam piłkę i jak najszybciej wrócić do swojej drużyny. Okazało się jednak ,że dla naszych dzieci nie ma rzeczy niemożliwych , one dają sobie wspaniale radę w każdej nawet trudnej sytuacji. Czwarta konkurencja pozwoliła zawodnikom troszeczkę odpocząć , nie wymagała ona wysiłku fizycznego tylko precyzji w podawaniu piłki nad głowami. Ta konkurencja była bardzo wyrównana . Ostatnim punktem naszej Olimpiady była sztafeta , w której dzieciaki dały sobie świetnie radę. Na tym etapie jury mogło podać wyniki rywalizacji , jednakże doszło do dogrywki pomiędzy Szkołą Podstawową w Przyłęku Dużym i Gminnym Przedszkolem w Rogowie , bowiem obie placówki zdobyły tyle samo punktów , a jak wiadomo zwycięzca może być tylko jeden. Jury zaproponowało dogrywkę w dodatkowej konkurencji - przeciąganie liny pomiędzy zespołami , ciekawostką było to ,że dzieciaki wspomagane były przez swoje Panie. No cóż zwyciężają najlepsi i najsilniejsi , przeciwnicy zostali położeni na "łopatki" dosłownie i w przenośni , bowiem drużyna z Przyłęka Dużego "położyła" na trawie swoich przeciwników z przedszkola :-). Było przy tym wiele śmiechu. W ten sposób zakończyły się zawody , po których nastąpiło oficjalne odczytanie wyników i wręczenie nagród , a więc pucharów ufundowanych przez Wójta Gminy Rogów , małych pucharków dla każdego zawodnika , książeczek i dyplomów.I miejsce zajęła SZKOŁA PODSTAWOWA W PRZYŁĘKU DUŻYM

II miejsce GMINNE PRZEDSZKOLE W ROGOWIE

III miejsce SZKOŁA PODSTAWOWA W ROGOWIE

IV miejsce SZKOŁA PODSTAWOWA W WĄGRACHGratulujemy wszystkim zwycięzcą , bo w tej Olimpiadzie każdy nim był!!!Po wręczeniu nagród drużyny zrobiły pamiątkowe zdjęcia , a potem zawodnicy i kibice zostali zaproszeni na słodki poczęstunek i wspólna zabawę w ogrodzie przedszkolnym.

 

To spotkanie pokazało nam wszystkim ,że takich imprez , które integrują dzieci z naszej Gminy powinno być więcej , dlatego też Dziecięca Olimpiada zostanie już na stałe w harmonogramie imprez przedszkolnych.

 


W imieniu Dzieci i Nauczycieli składamy serdeczne podziękowania p. Wójtowi za ufundowanie dla zwycięzców pięknych pamiątkowych pucharów.

 

Poprawiony: poniedziałek, 06 sierpnia 2012 14:57