strona główna wydarzenia Dożynki 2014
Dożynki 2014 Drukuj Email
Ocena użytkowników: / 1
SłabyŚwietny 
poniedziałek, 15 września 2014 09:17

 

 

Dożynki to  ludowe święto połączone z obrzędami dziękczynnymi za ukończenie żniw i prac polowych .Dożynki są świętem rolników o charakterze dziękczynnym . Nasze przedszkolaki poznając tradycje regionalne od paru lat starają się zaakcentować swoją obecność podczas regionalnych Dożynek. Przygotowując się do tej uroczystości  gromadzą plony : owoce , warzywa, zboże  , polne kwiaty  a następnie tworzą z nich  piękny wieniec  dożynkowy. Zgodnie z tradycją przedszkola w tym roku wieniec dożynkowy przygotowały dzieci z grupy V . Przedszkole zaakcentowało też swoją działalność organizując podczas Dożynek  kącik malowania twarzy. Nauczyciele z przedszkola przygotowali farbki i wzory obrazków , które umieszczane były na roześmianych buziach dzieci. Każdy kto zajrzał do naszego kącika otrzymał kolorowy balonik. Sami popatrzcie:

Poprawiony: poniedziałek, 15 września 2014 10:27