strona główna wydarzenia Z wizytą w OSP w Rogowie
Z wizytą w OSP w Rogowie Drukuj Email
Ocena użytkowników: / 1
SłabyŚwietny 
środa, 21 maja 2014 15:07

W środę 21 maja 2014 r. wybraliśmy się na wycieczkę do Ochotniczej Straży Pożarnej w Rogowie. Celem wycieczki było poznanie pracy strażaków, kształtowanie świadomości znaczenia i charakteru pracy strażaków, zapoznanie się z wyposażeniem wozów oraz kształtowanie właściwych zasad zachowania w miejscach publicznych. Dzieci mogły również doskonalić, pogłębiać, zdobywać nową wiedzę o otaczającym nas świecie. Przedszkolakom zostały przedstawione zadania straży pożarnej, odbył się pokaz rodzajów umundurowania oraz narzędzi i urządzeń wykorzystywanych w pracy strażaków.Dzieci obserwowały  pokaz ratowania osoby poszkodowanej w wypadku drogowym. Wizyta w Straży dostarczyła maluchom ogromnej wiedzy praktycznej dotyczącej trudnej i odpowiedzialnej pracy strażaków .Z ogromnym zainteresowaniem i podziwem oglądały nowoczesny sprzęt gaśniczo-ratunkowy, a także jego zastosowanie w codziennej pracy.Świetną zabawą był pokaz  z jak ogromną siłą leje się woda z węża strażackiego.

Na koniec strażacy w podziękowaniu otrzymali od dzieci pamiątkowy dyplom , a dzieciaki zostały poczęstowane słodkimi lizakami .

 

Poprawiony: środa, 21 maja 2014 15:45