strona główna wydarzenia Dzień Kobiet w przedszkolu.
Dzień Kobiet w przedszkolu. Drukuj Email
Ocena użytkowników: / 2
SłabyŚwietny 
piątek, 07 marca 2014 12:18

W  PRZEDSZKOLU

 


Tradycją przedszkola jest  impreza integracyjna z okazji Dnia Kobiet.  W tym dniu  wszystkie przedszkolaki  ubierają się w ulubione stroje , które w elegancki sposób prezentowane są na "czerwonym dywanie " tak jak na prestiżowym pokazie mody w Mediolanie Puszcza oczko . Podczas pokazu każde dziecko próbuje na swój sposób pokazać walory swojego stroju . Krocząc po dywanie dzieci starają się z gracją i niesamowitą wdzięcznością wyeksponować  to co uważają za najważniejsze w prezentowanym stroju. Każdy "model" lub "modelka" otrzymuje ogromne brawa .


W tym roku konferansjer prowadzący pokaz mody  najpierw opowiedział o tradycji obchodów Święta Kobiet czyli święta żeńskiej części globuUśmiech. Kto to jest KOBIETA ? – osoba płci żeńskiej, powstała z żebra niejakiego Adama. Składa się z głowy, tułowia i kończyn. Jej najsilniej rozbudowanym organem jest serce . Jest dziwną istotą, która bez przerwy płacze bez względu na okoliczności: raz ze szczęścia, innym razem z rozpaczy.Puszcza oczko Kobieta ma silnie rozwiniętą potrzebę mówienia – potrafi mówić 24 godziny na dobę o znajomych, przyjaciółce, koleżance, kosmetykach, strojach, piesku cioci Heli itd. Wśród kobiet można wyróżnić różne typy i rodzaje.

SPORTSMENKI – uwielbia sporty wyczynowe, biega, skacze na bandżi, uprawia wspinaczkę górską. Jest zdobywczynią wielu nagród i pucharów. Musi być najlepsza, nie znosi niezdrowej konkurencji, zawsze gra fair play. Jej strojem na wszystkie okazje jest dres oraz ulubiona koszulka z nadrukiem drużyny piłkarskiej.

KOKIETKA – przyciąga uwagę obcisłymi dżinsami i koszulką odsłaniającą pępek. Nosi buty na wysokim obcasie, często trzepoce umalowanymi rzęsami i prezentuje nowy lakier na paznokciach. Jej ulubionym tematem rozmów jest wyprzedaż w sklepie kosmetycznym.Słucha Enrique Iglesiasa i Ich Troje.

KUMPELA – potocznie dresiara – nosi luźno dopasowane stroje, częściej przebywa w towarzystwie mężczyzn niż kobiet. Lubi rozmawiać o samochodach, komputerach i skokach Adama Małysza. Nie używa kosmetyków z wyjątkiem mydła rumiankowego. Często służy radą płci brzydkiej – „jak zdobyć atrakcyjną koleżankę”. Lubi ciemne stroje, nosi koszulkę z godłem Nirwany, słucha tylko Kurta Cobaina.

ZDOLNA DZIEWUSZKA – zawsze chętna do pomocy nauczycielom, podleje kwiaty, posprząta, przyniesie dziennik. Często cierpi na bóle w stawie barkowym od częstego zgłaszania się. Jej strój składa się z białych pończoszek, mundurka i spódniczki w kolanko. Włosy zawsze zaczesane w modne warkoczyki. Jest przyjaźnie nastawiona do otoczenia, z jej pomocy można korzystać na sprawdzianach i klasówkach.

Konferansjer omówił także znaczenia imion Pań pracujących w przedszkolu , poniekąd sprawdzają się w rzeczywistości . W trakcie czytania księgi imion , wszyscy mieli okazję obejrzeć prezentacje multimedialną " Nasze Panie w obiektywie". Po zakończeniu prezentacji , rozpoczął się pokaz mody .

Żałujcie , że was tu nie było , wspaniałe kolory , super fryzury , eleganckie dodatki i najnowsze trendy  królowały na naszym czerwonym dywanie .

Już wkrótce w  galerii będzie można obejrzeć zdjęcia.Poprawiony: piątek, 07 marca 2014 13:42