strona główna realizacje dodatkowych programów Spotkanie z Kubusiem -w ramach programu Kubusiowi Przyjaciele Natury
Spotkanie z Kubusiem -w ramach programu Kubusiowi Przyjaciele Natury Drukuj Email
środa, 05 marca 2014 22:41

Program „Kubusiowi Przyjaciele Natury” to jeden z największych ogólnopolskich programów edukacyjnych dla przedszkoli, organizowany przez markę Kubuś. Celem programu  jest zachęcanie dzieci do dbania o środowisko naturalne. Głównym zadaniem przedszkolaków jest przygotowanie szeregu projektów ekologicznych, np. uprawianie ogródków, organizowanie przyrodniczych wycieczek oraz ekologicznych akcji z okazji np. Dnia Marchewki, Pierwszego Dnia Wiosny. Bohaterem wszystkich materiałów programu jest Kubuś, który pokazuje dzieciom piękno natury i uczy, jak ją chronić. Dzięki  bajkom które przedszkole otrzymało od organizatorów , dzieci mogą przenieść się z Kubusiem we wspaniały świat wyobraźni. Przeżywając rozmaite przygody, poznają rośliny i zwierzęta, uczą się szacunku i ekologicznych zachowań: jak zachowywać się na łonie natury, jak ważna jest segregacja śmieci i dokładne zakręcanie kranu, jak zdrowo się odżywiać jedząc codziennie 5 porcji warzyw, owoców lub soku. Główne cele programu związane są ściśle z rocznym planem pracy naszego przedszkola. Edukacja ekologiczna i prozdrowotna jest naszym priorytetem. Oprócz zadań mających na celu kształtowanie postaw proekologicznych ,  ważnym czynnikiem naszego wychowania jest kształtowanie nawyków zdrowego żywienia. Uczestnictwo w programie "Kubusiowi Przyjaciele Natury" wzbogaca nasze propozycje edukacyjne a jednocześnie pozwala na dzielenie się naszymi doświadczeniami związanymi z realizacją zawartych w podstawie programowej wychowania przedszkolnego treści dotyczących ekologii i postaw prozdrowotnych.

Będąc aktywnymi uczestnikami w/w programu nasze przedszkolaki  wzięły dzisiaj udział w spotkaniu , które miało na celu utrwalenie zdobytych do tej pory podczas różnorodnych zajęć wiadomości dotyczących ochrony środowiska . Przewodnim celem było segregowanie śmieci . Okazało się że przedszkolaki posiadają dużą wiedzę nie tylko teoretyczną ale i praktyczną dotyczącą sposobu i konieczności segregowania śmieci. Wszyscy uczestnicy spotkania podjęli decyzję ,że spróbujemy segregować śmieci  w każdej grupie. O naszych osiągnięciach na pewno poinformujemy Uśmiech. Nasz koordynator programu Ciocia Gosia poinformowała wszystkich ,że po zrealizowaniu  zadań które są zaplanowane w programie , na każdego uczestnika czeka niespodzianka w postaci  plakietek "Kubusiowego Przyjaciela Natury". Nasze działania będziemy regularnie opisywać na naszej stronie Uśmiech.

Poprawiony: środa, 05 marca 2014 23:32