strona główna wydarzenia Bezpieczeństwo ponad wszystko!- quiz w gr I,II,III,IV
Bezpieczeństwo ponad wszystko!- quiz w gr I,II,III,IV Drukuj Email
Ocena użytkowników: / 2
SłabyŚwietny 
piątek, 21 lutego 2014 21:53

"Przechodzimy przez ulicę" - Badalska Wiera

Kiedy światło jest zielone

można przejść na drugą stronę,

a gdy świeci czerwone

przechodzenie zabronione!

 

Gdy zamierzasz przejść ulicę

na chodniku przystań bokiem,

popatrz w lewo bystrym okiem,

skieruj w prawo wzrok sokoli,

znów w lewo spójrz powoli.

Jezdnia wolna - więc swobodnie

mogą przez nią przejść przechodnie..........

Dzisiaj w gr I,II,III,IV odbyły się pogadanki na temat bezpieczeństwa. Każdy z nas jest zobowiązany do przestrzegania zasad ruchu drogowego . To trudny temat , ale jakże ważny zwłaszcza dla najmłodszych . Umiejętność poruszania się po drodze , zwłaszcza na terenach gdzie nie ma poboczy  lub sygnalizacji świetlnej jest jedną z najważniejszych rzeczy. W usystematyzowaniu tej wiedzy pomógł nam dzisiaj quiz multimedialny. Mamy nadzieję ,że zdobyta wiedza uświadomi nam jak ważne jest dla naszego zdrowia i życia przestrzeganie zasad ruchu drogowego  .

Poprawiony: piątek, 21 lutego 2014 22:12