strona główna wydarzenia Wizyta w Stowarzyszeniu w Brzezinach
Wizyta w Stowarzyszeniu w Brzezinach Drukuj Email
Ocena użytkowników: / 2
SłabyŚwietny 
wtorek, 14 stycznia 2014 21:21

 

Z WIZYTĄ W 

 

Nasze przedszkole poprzez swoje działania uczy dzieci od najmłodszych lat   ,że wartości takie jak  : wrażliwość, życzliwość, miłość, szacunek do innych, przyjaźń  , są niezbędne w życiu każdego człowieka .Każdy z nas ma zbiór pewnych wartości,  które warunkują nasze  myślenie, działanie, a także to jak postrzegamy świat . Jednym z priorytetów przedszkola jest wykształcenie u dzieci odruchu niesienia pomocy innym. Czasami tak nie wiele trzeba , aby uszczęśliwić drugą osobę , wystarczy dać jej nadzieję na lepsze jutro ,  wzmocnić ją emocjonalnie poprzez wyciągniecie swojej dłoni z pomocą.Wrażliwość jest często wrodzoną cechą osobowości , trzeba ją tylko ukierunkować i stale wzmacniać. Wiek przedszkolny jest najlepszym okresem na poznawanie świata , ludzi , emocji , ucząc dzieci współżycia w środowisku , kształtujemy jego charakter i wpływamy na jego przyszłe zachowania. Rodzice i nauczyciele są po to , żeby pomóc dzieciom zrozumieć  na czym polegają tkwiące w nich wartości. Wykorzystujemy do tego rózne sytuacje edukacyjne , które mają na celu np:

 • kształtowanie mechanizmów empatii i tolerancji wobec innych,
 • rozwijanie umiejętności wyrażania uczuć pozawerbalnie i werbalnie
 • kształtowanie umiejętności rozpoznawania i nazywania uczuć własnych i innych,
 • kształtowanie prawidłowych postaw społecznych
 • używanie właściwych słów określających uczucia,
 • wchodzenie w oznaczoną rolę,
 • zdefiniowanie pojęcia inność,
 • opowiadanie, jakimi zachowaniami można sprawić komuś przykrość i dlaczego oraz jak ich unikać,
 • odróżnianie dobrego postępowanie od złego,
 • pomoc w zrozumieniu, że przez swoje złe zachowanie robimy przykrość swoim bliskim,
 • uświadomienie  jakie sytuacje źle wpływają na jego samopoczucie i na samopoczucie kolegów,
 • uświadomienie znaczenia stosunków dobrosąsiedzkich.
 • poznanie znaczenie słowa tolerancja
 • uwrażliwienie na drugiego człowieka
 • budowanie poczucia własnej wartości
 • uwrażliwienie na problemy osoby niepełnosprawnej
 • uwrażliwienie na niesienie pomocy osobie niepełnosprawnej
 • nabywanie umiejętności współżycia z osobami niepełnosprawnymi
Cele nasze osiągamy poprzez włączanie  dzieci do działań praktycznych w formie np: udziału w akcjach charytatywnych , przygotowywaniu różnych występów , odwiedzaniu instytucji z którymi współpracujemy, udziału w różnego rodzaju zbiórkach. Tak właśnie nawiązaliśmy współprace z brzezińskim  Stowarzyszeniem Rodziców i Opiekunów Dzieci Niepełnosprawnych "Naszym Dzieciom" .Od roku przedszkolaki , rodzice, nauczyciele i pracownicy przedszkola zbierają nakrętki w ramach akcji" Zakręceni Rogowianie' . Każdy zebrany worek to dodatkowe wsparcie finansowe dla stowarzyszenia. Nadal to czynimy i z coraz większym sukcesem . Oprócz tego , że niesiemy pomoc tym co jej potrzebują to dodatkowo dbamy o nasze środowisko. Takie akcje są  u nas standardem.
W ramach kontynuacji naszej obopólnej współpracy  14.01.2014 r. w sali Warsztatów Terapii Zajęciowej w Brzezinach na naszych małych artystów oczekiwali podopieczni stowarzyszenia .Niespodzianką dla przedszkolaków były Jasełka w wykonaniu podopiecznych stowarzyszenia.Dzieci w skupieniu obejrzały występy i wspólnie z aktorami śpiewały kolędy. W ramach "rewanżu"  gr V i VI  wystawiła dla swoich przyjaciół bajkę " Królewna Śnieżka" . Występy oglądał  Starosta Brzeziński p. Edmund Kotecki , Wójt Gminy Rogów p. Daniel Kołada , Prezes Stowarzyszenia p. Barbara Bigoszewska oraz kierownicy jednostek , wychowawcy , nauczyciele i rodzice. Przedszkolaki otrzymały gromkie brawa i podziękowania od Pani Prezes B.Bigoszewskiej , na której ręce dyrektor przedszkola przekazała zebrany przez dzieci  worek z zabawkami pluszakami . Spotkanie integracyjne zakończyło się słodkim poczęstunkiem i tańcami w rytmie dyskotekowej muzyki.


Poprawiony: wtorek, 14 stycznia 2014 23:02