strona główna wydarzenia Wspołpraca z Gminną Biblioteką Publiczną w Rogowie
Wspołpraca z Gminną Biblioteką Publiczną w Rogowie Drukuj Email
Ocena użytkowników: / 2
SłabyŚwietny 
czwartek, 09 stycznia 2014 22:27

 

Nasze przedszkole od wielu  lat współpracuje z Gminną Biblioteką Publiczną w Rogowie. W  harmonogramie współpracy zaplanowane są  wizyty przedszkolaków w bibliotece, udział  dzieci w zajęciach organizowanych przez Panie bibliotekarki. Najmłodsi uczą się jak należy korzystać z zasobów biblioteki, poznają ciekawe pozycje literackie , uczą się jak należy szanować książki . Jednym z elementów współpracy jest udział dzieci w różnego rodzaju konkursach recytatorskich i plastycznych organizowanych przez przedszkole i bibliotekę .Obecnie  nasza placówka organizuje na terenie Gminnej Biblioteki stałą wystawę prac plastycznych , które powstają z okazji rodzinnych konkursów plastycznych , ale także wystawiane będą najciekawsze prace , które powstają na zajęciach przedszkolnych bądź podczas kółka plastycznego , które prowadzi p. Natalka. Postanowiliśmy także systematycznie wzbogacać kącik czytelniczy w bibliotece o zabawki-pluszaki , do których mali czytelnicy będą mogli się przytulać słuchając bajek , które można znaleźć na półkach  czytelni.

Poprawiony: czwartek, 09 stycznia 2014 22:46