strona główna wycieczki Wyjazd do CZMP w Łodzi
Wyjazd do CZMP w Łodzi Drukuj Email
środa, 11 grudnia 2013 00:00

Od kilku lat dzieci z Gminnego Przedszkola w Rogowie biorą aktywny udział w akcji  " Podaruj pluszaka" . W okresie przedświątecznym w przedszkolu wystawione są worki i pudła w które  każdy może włożyć zabawkę , pluszaka lub gry . Zebrane zabawki są przekazywane  na oddziały szpitalne Instytutu Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi. W ramach współpracy  z nauczycielami ZSS Nr8 Filia Nr3  przy ICZMP organizowane są występy naszych przedszkolaków dla małych pacjentów . Po występach nauczycielki przebrane za Mikołajów odwiedzają szpitalne oddziały wręczając każdemu małemu pacjentowi zabawkę -pluszaka. Pozostałe zabawki przekazywane są do świetlic , w których  odbywają się zajęcia dla chorych dzieci. W tym roku dzieci z grupy V i VI przedstawiły w auli szpitala bajkę "Królewna Śnieżka" .Po występach przedszkolaków , swój program muzyczny - "Kolędowanie"  zaprezentowali także uczniowie Szkoły Podstawowej w Przyłęku Dużym , Szkoły Podstawowej w Koluszkach oraz Gimnazjum w Koluszkach.

Ogromną przyjemność sprawia nam wszystkim organizowanie takich spotkań, bo wiemy że w ten  sposób  chociaż na chwilę zmieniamy  rzeczywistość  otaczającą chore dzieci. Widząc uśmiech na twarzy chorego dziecka wiemy ,że  na chwilę zapomniało ono o bólu , łzach i  trudnych dla nich chwilach.

Walka o jeden uśmiech jest walką heroiczną nie tylko naszą  ale przede wszystkim lekarzy, pielęgniarek  i nauczycieli , którzy pracują w CZMP. Warto poświęcić  odrobinę czasu , aby spełnić chociaż połowicznie marzenia chorych dzieci.

Poprawiony: wtorek, 18 lutego 2014 21:37