strona główna wydarzenia Konkurs recytatorski "Brzechwa na wesoło"
Konkurs recytatorski "Brzechwa na wesoło" Drukuj Email
Ocena użytkowników: / 2
SłabyŚwietny 
poniedziałek, 25 listopada 2013 21:50

BRZECHWA NA WESOŁO

26 listopada 2013 r. w budynku Gminnej Biblioteki w Rogowie odbył się konkurs recytatorski " Brzechwa na wesoło". Organizatorem i pomysłodawcą konkursu jest Gminne Przedszkole w Rogowie , które zaprosiło do wspólnej zabawy dzieci ze Szkoły Podstawowej w Wągrach, Przyłęku Dużym , Rogowie oraz dzieci z niepublicznego punktu przedszkolnego - Ognisko Miłości. Celem konkursu recytatorskiego było   wspieranie wszechstronnego rozwoju osobowego dziecka  poprzez kształcące i wychowawcze wartości działań literackich ,wydobycie z małych artystów ukrytych w nich zdolności, rozwijanie wyobraźni i pobudzanie do twórczego działania, rozbudzenie zainteresowań literackich i artystycznych oraz rozwijanie aktywnej postawy wobec kultury żywego słowa. Działania recytatorskie mają szczególne znaczenie we wszechstronnym rozwoju dzieci. Umiejętność pięknej recytacji to zachęta do wędrówki w głąb siebie, aby mądrzej żyć. To bezpośredni, graniczący z formą zabawy, sposób samodoskonalenia, to nauka lepszej komunikacji a także możliwość manifestacji artystycznej . Udział dzieci w różnych konkursach pomaga dokonywać im pewnych odkryć dotyczących siebie,  świata i innych ludzi.

Konkurs " Brzechwa na wesoło"  odbył się w 3 etapach : występowały dzieci w wieku 3-4 lata , 5-6 lat oraz uczniowie z klas I . W sumie uczestników było 26 . Recytowano różne wiersze Jana Brzechwy "Psie  smutki" "Pomidor" "Kaczka Dziwaczka" "Skarżypyta" "Mucha" "Samochwała" i inne .Dzieci biorące udział  w konkursie miały przygotowane  wspaniałe stroje nawiązujące do recytowanych wierszy. Jury miało problem z wybraniem  zwycięzców bowiem poziom  konkursu był bardzo wysoki. Po intensywnych obradach Jury dokonało wyboru zwycięzców w poszczególnych kategoriach.

Dzieci 3-4 letnie :

I miejsce - Natalia Banaszkiewicz

II miejsce - Mikołaj Pałygiewicz

III miejsce - Alicja Sobkiewicz

Wyróżnienia :

- Gabriel Piechnik

- Hubert Dałkowski

- Julia Wojciechowska

- Amelia Marczyk

Dzieci 5-6 letnie

I miejsce - Krysia Magiera

II miejsce - Kacper Psut

III miejsce - Bartosz Chruściel

Wyróżnienia :

- Zuzia Adamczyk

- Zuzia Smolec

- Julia Janik

- Roksana Hymka

- Marysia Kłąb

- Julia Szczepaniak

- Katarzyna Podogrocka

- Roksana Lewandowska

- Ida Michałowska

-Jagoda Gradowska

Dzieci 7 letnie ( kl.I )

I miejsce - Michał Nowak

II miejsce - Martynka Stępniarek

III miejsce - Amelia Dąbek

Wyróżnienie:

- Monika Sławska

- Gosia Susik

-Sylwia Kowalska

Wszystkim uczestnikom konkursu serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów .

Poprawiony: wtorek, 26 listopada 2013 21:05