strona główna wydarzenia Dzień zdrowej żywności
Dzień zdrowej żywności Drukuj Email
Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
czwartek, 21 listopada 2013 15:23

 

 

21 listopada w naszym przedszkolu odbyło się spotkanie integracyjne wszystkich grup pod hasłem"Dzień zdrowej żywności". Głównym celem naszego spotkania było rozumienie konieczności spożywania owoców, warzyw i nabiału dla zachowania dobrego zdrowia i prawidłowego rozwoju. Dzieci podczas zabaw miały możliwość rozwijanie swoich zmysłów : dotyku, smaku, węchu, wzroku. Głównym bohaterem naszego spotkania była Witaminowa Wróżka , która powitała dzieci słowami: Witam was serdecznie  w naszej krainie , nikogo zdrowie tu nie ominie, za chwilę każde dziecko się dowie , co dobre i co jeść zawsze może". Po powitaniu dzieci obejrzały teatrzyk " Antek - Niejadek" , po którym rozmawiały z Wróżką na temat zachowania głównego bohatera bajki. Następnym punktem programu było wspólne rozwiązywanie zagadek . Jednak nie były to zwykłe zagadki, zadaniem dzieci było  rozpoznanie i nazwanie po dotyku , smaku   warzywa lub owocu znajdującego się w worku. Przedszkolaki poznały piramidę zdrowego żywienia  , którą same układały na tablicy. Podsumowaniem spotkania był udział w segregacji żywności na zdrową i niezdrową. Dzieci układając dany produkt pod odpowiednim napisem argumentowały swój wybór i uzasadniały  dlaczego uważają , że  dany produkt jest zdrowy  lub niezdrowy.  Mamy nadzieję ,że nasze przedszkolaki po dzisiejszym spotkaniu  odrzucą  niezdrowe produkty i zaczną jeść te , które dostarczają organizmowi  dużo minerałów i  witamin  .

Chipsy, cola , słodkie napoje , cukierki i inne produkty , które w piramidzie zdrowej żywności mają najmniej odżywczych składników , mogą być spożywane ale tylko w małej  ilości i nie codziennie. Po prostu trzeba zachować umiar w tym co jemy :-)

Poprawiony: czwartek, 21 listopada 2013 15:49