strona główna wydarzenia Międzynarodowy Dzień Pluszowego Misia
Międzynarodowy Dzień Pluszowego Misia Drukuj Email
Ocena użytkowników: / 1
SłabyŚwietny 
czwartek, 21 listopada 2013 23:00

DZIEŃ  PLUSZOWEGO MISIA

" Pokochaj pluszowego Misia on przyjacielem naszym jest"  tymi słowami rozpoczęliśmy świętowanie Międzynarodowego Dnia Pluszowego Misia. Bohaterami spotkania były misie duże , małe, kolorowe, włochate i puchate. Dwa z nich pokazały się na scenie i opowiedziały dzieciom swoją przygodę. Teatrzyk przygotowany przez nauczycieli przybliżył dzieciom tematykę świąteczną a także związaną z ochrona naszych lasów. Zachowanie bohaterów bajki zostało poddane ocenie przez widzów. Dzieci od razu wskazały niewłaściwą postawę Misia Kazia , który chciał wyciąć choinkę w lesie. Pan leśniczy , który spotkał Misie w lesie uświadomił Misiaczkom skąd można brać drzewka iglaste , które  dzieci mogą zamienić w choinkę świąteczną. Kiedy wszystko dobrze się zakończyło dzieci i ich misie zostały zaproszone do wspólnego tańca przy piosence "Pluszowy Miś". Niespodzianką dla naszych przedszkolaków była wizyta gościa , którym okazał się Pan Wójt Daniel Kołada.  Dla wszystkich misiów i dzieci  Pan Wójt przeczytał w ramach akcji "Cała Polska Czyta Dzieciom" ulubioną bajeczkę , która pozostała w jego pamięci  z lat dziecięcych. Po przeczytaniu bajki o Misiu Uszatku p. Wójt opowiedział o swoim wspaniałym dzieciństwie i o swoich przyjaciołach z podwórka. Powiedział także ,że nie przyprowadził ze sobą  najwierniejszego przyjaciela z lat dzieciństwa   bowiem jest to  piesek o imieniu Misiek !!!! a psów  nie wolno przyprowadzać do przedszkola. Przedszkolaki  w podziękowaniu za udział w naszym spotkaniu przygotowały dla Pana Wójta niespodziankę. Wręczyły mu prezent w postaci misia , który ma Panu Wójtowi przypominać ,że w trudnych , smutnych chwilach może się do niego przytulić i odczytać motto " Gdy ci smutno, gdy ci źle, po prostu przytul do mnie się , słodycz w sobie mam , nie będziesz nigdy sam"  .

Na zakończenie spotkania  każdy  misiaczek otrzymał lizaczek. Gdy się misie posiliły to do tańca wyruszyły hop sa sa trala la .

Poprawiony: piątek, 22 listopada 2013 21:43