strona główna wydarzenia Wizyta Strażaków
Wizyta Strażaków Drukuj Email
Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
piątek, 25 października 2013 14:00

 

 

Dzisiaj  odwiedzili nas Strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Rogowie. Komendant p. Piotr Szczodrowski przeprowadził pogadankę na temat bezpiecznego zachowania zarówno podczas korzystania z przedmiotów zasilanych elektrycznie jak i z materiałów , które mogą spowodować samozapłon. Strażacy zaprezentowali nam sposób ewakuacji zagrożonych osób z pomieszczeń przedszkola. Pokazali nam w jaki sposób powinniśmy opuścić budynek przedszkola w razie zagrożenia. Komendant przeprowadził pogadankę na temat bezpieczeństwa , a także przypomniał nam najważniejsze numery telefonów do instytucji które mogą nam udzielić pomocy w razie zaistniałej potrzeby.Strażacy zaprezentowali nam stroje , które wykorzystują podczas swoich akcji ratowniczych.Zaprezentowali nam rekwizyty , które są niezbędne w pracy strażaka: hełm,  specjalne "mrugające " lizaki świetlne z kolorem czerwonym i zielonym, znaki informujące np: o wypadku . Zobaczyliśmy chyba największa jaką do tej pory widzieliśmy drabinę. Duże zainteresowanie wzbudził wąż bojowy  do gaszenia pożaru . Strażacy zademonstrowali nam jak można zrobić parasol wodny ( przy okazji podlali nam skalniak Puszcza oczko ). Wizyta strażaków zakończyła się pokazem wozu bojowego , do którego mógł wsiąść każdy kto miał ochotę. Otrzymaliśmy od Strażaków lizaki , a potem zrobiliśmy  wspólna pamiątkową fotografie.  To była pouczająca wizyta , lubimy jak odwiedzają nas zaprzyjaźnieni strażacy! Oprócz tego ,że utrwalamy i przypominamy sobie najważniejsze przepisy mówiące o bezpieczeństwie  to mamy także możliwość  obejrzenia a nawet dotknięcia wspaniałych wozów bojowych .

Serdecznie dziękujemy Komendantowi p. Szczodrowskiemu i Strażakom  za poświęcenie nam swojego drogocennego czasu i wspaniałą atmosferę , która na pewno pozwoliła nam poszerzyć swoją wiedzę dotyczącą bezpieczeństwa.

 

Poprawiony: piątek, 25 października 2013 14:07