strona główna wydarzenia Wspomnienia z ZOO SAFARI
Wspomnienia z ZOO SAFARI Drukuj Email
Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
niedziela, 13 października 2013 21:30

 

"I kudłate i łaciate, pręgowane i skrzydlate. Te, co skaczą i fruwają na zwiedzanie ZOO SAFARI   zapraszają..."  nasze przedszkolaki skorzystały z zaproszenia i 11 października pojechały na wycieczkę do ZOO SAFARI . W promieniach jesiennego słoneczka  dotarły do Borysewa , gdzie czekała ich niesamowita przygoda ze zwierzętami. Ogród Zoologiczny Zoo Safari Borysew to wyjątkowe miejsce gdzie można stanąć twarzą w twarz z egzotycznymi zwierzętami z całego świata . Wyjątkowa aranżacja przestrzeni, niezapomniane atrakcje i bliskość natury spowodowały ,że przedszkolaki  czuły się jakby były w Afryce na  safari.  Dzieci  podziwiały nie tylko najgroźniejsze drapieżniki świata - Białe Tygrysy bengalskie, Białe lwy, Serwale, Pumę amerykańską, Białe Wilki ale także Lemury, Bawoły indyjskie i Tapira. Na terenie  ogrodu mieszka 8 gatunków antylop, 3 gatunki zebr: Hartmanna, Bezgrzywe, Greviego oraz 4 gatunki małp. Zobaczyliśmy także kangury, kajmany , wielbłądy dwugarbne. Duże zainteresowanie wzbudziły gatunki zamieszkujące tzw. "Świat wodny". To miejsce w którym  podziwialiśmy  ptactwo wodne, żółwie oraz fokę Dawida, który podczas karmienia popisywał się swoimi umiejętnościami pływackimi. Atrakcją w Zoo Safari była przejażdżka po całym safari ciuchcią . Z okien wagoników podziwialiśmy zwierzęta . Ogromna radość sprawił dzieciom pobyt w mini zoo , gdzie każdy miał okazję dotknąć lamę , pogłaskać mała kozę . Dużo emocji przeżywaliśmy podczas pokazowego karmienia białego tygrysa , przyglądalismy się temu zza szyby , było "niebezpiecznie" bo tygrys widział w nas potencjalny posiłek :-). Cudowna pogoda pozwoliła nam na wspaniałe przeżycia. Szkoda było nam wracać , ale  obiecalismy sobie ,że jeszcze wrócimy do Zoo Safari , bo warto tam spędzić czas.


Poprawiony: niedziela, 13 października 2013 22:03