strona główna wydarzenia Święto Drzewa
Święto Drzewa Drukuj Email
Ocena użytkowników: / 1
SłabyŚwietny 
czwartek, 10 października 2013 11:33

10 październik  na stałe zapisał się w kalendarzu naszego przedszkola. Tradycją naszego przedszkola jest udział w  Święcie Drzewa . Sześć lat temu nawiązaliśmy współpracę z Klubem Ekologicznym GAJA z Bielska Białej , który zajmuje się ochroną środowiska naturalnego. Klub Gaja jest inicjatorem obchodów Święta Drzewa w tym dniu tysiące dzieci , uczniów i nauczycieli  sadzi drzewa , które są naszą przyszłością . To święto pozwala przypomnieć wszystkim jak ważne jest dbanie o środowisko . Apele o wspólne sadzenie drzew , dbanie o te które już rosną i ograniczenie wycinki lasów na całym świecie to hasła przewodnie ŚWIĘTA DRZEWA. Nasze przedszkole bardzo mocno jest zaangażowane w ochronę środowiska bowiem edukacja przedszkolna to pierwszy krok małego dziecka do kształtowania pozytywnych nawyków , kształtowania jego charakteru  a przede wszystkim uwrażliwiania na zagrożenia jakie niesie za sobą zanieczyszczone środowisko.

W tym roku posadziliśmy 20 tui , 2 kasztany , 1 dąb  , różanecznik i krzak pigwy.

 

 

Poprawiony: czwartek, 10 października 2013 12:34