strona główna wycieczki Wycieczka do Arboretum i Alpinarium
Wycieczka do Arboretum i Alpinarium Drukuj Email
środa, 09 października 2013 19:25

WYCIECZKA DO ARBORETUM  I ALPINARIUM

Pod długich chłodnych dniach nastała wreszcie oczekiwana przez nas wszystkich prawdziwa polska jesień . Korzystając z  okazji ,że na niebie świeci piękne słoneczko , przedszkolaki postanowiły wybrać się na wycieczkę do Arboretum i Alpinarium w Rogowie. Dzięki uprzejmości kierownictwa Arboretum  dzieci mogły spędzić troszkę czasu w magicznym lesie pomalowanym różnymi barwami jesieni. Najbardziej dzieci zauroczone były magiczną aleją czerwonych klonów . Przechodząca przez aleję dróżka wyglądała w promieniach słońca jak droga , która nie ma końca. Piękno polskiej przyrody jest niesamowitym widokiem . Rogowskie Arboretum jest skarbnicą darów jesieni . Dzieci znalazły tam różnego rodzaju liście mieniące się wieloma kolorami, znalazły kasztany, żołędzie , oglądały mrowiska  , poznawały nazwy drzew , krzaków i kwiatów. Ta wycieczka to skarbnica wiedzy przyrodniczej. Na zakończenie wycieczki dzieci zwiedziły Alpinarium , gdzie w oczkach wodnych podziwiały niesamowite ilości rybek oraz kwiaty , które rosną w wodzie . Między skałkami pokonywały szlak ciągnący się wzdłuż  oczek wodnych. Mamy nadzieję , że nasza polska złota jesień  będzie już ciepła aż do grudnia.

Poprawiony: wtorek, 18 lutego 2014 21:40