strona główna wydarzenia KOLOROWY BAL JESIENI
KOLOROWY BAL JESIENI Drukuj Email
Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
środa, 02 października 2013 23:21

KOLOROWY BAL JESIENI

Za oknami słota , mglisto, chłodno i pochmurno !! Nie widać jeszcze prawdziwej polskiej jesieni mieniącej się różnymi barwami !! Postanowiliśmy to zmienić zapraszając na nasz WIELKI KOLOROWY BAL- PANIĄ JESIEŃ!!

Od samego rana w przedszkolu słychać było szelest liści , szmer uderzających o siebie kiści jarzębiny a przede wszystkim zaświeciło nam słoneczko , które rozgrzało nasze klasy i zachęciło do szalonej zabawy.W rytm jesiennych piosenek tańcowały liście unoszone do góry przez delikatny wietrzyk. Powiew wiatru zwiastował wizytę zapowiedzianego Gościa czyli Pani Jesieni. Kiedy przekroczyła progi naszego przedszkola  w ogrodzie  zaświeciło słońce , ustał wiatr a temperatura powietrza gwałtownie wzrosła. Tak to..zwiastun  tej która rządzi  najbardziej kolorową porą roku !! To Pani Jesień, w pięknym  słomkowym kapeluszu , z miodową peleryną na plecach i mnóstwem liści na sukience ..

Powitała nas bardzo ciepło , spytała o najważniejsze cechy które są charakterystyczne dla jesieni a potem z rozbrajającym uśmiechem zabrała nas w krainę  konkursów :trzeba było zbierać liście do woreczka , nawlekać korale z jarzębiny rozwiązać parę zagadek . Pani Jesień przyniosła także czarodziejski worek , w którym znajdowały się rzeczy związane z jesienią i należało je rozpoznać po dotyku ..oj działo się działo :-) Nasz Gość przygotował także zadanie dla naszych Pań:-) musiały w wyznaczonym czasie obrać jabłuszko , zwyciężyła ta Pani , która miała najdłuższą obierzynę!!! Jedna Ciocia nawet zjadła troszkę jabłuszka ( chyba byłą głodna:-) Taka zabawa trwałaby i trwała , ale cóż wszystko co dobre musi się skończyć , zaprosiliśmy więc naszą Panią Jesień do wspólnych tańców przy dyskotekowej muzyce ! Poprosiliśmy ją także aby w przyszłym roku nie zapomniała nas odwiedzić .

Poprawiony: środa, 02 października 2013 23:45