strona główna wydarzenia SPRZĄTANIE ŚWIATA
SPRZĄTANIE ŚWIATA Drukuj Email
Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
piątek, 27 września 2013 13:16

akcja SPRZĄTANIE ŚWIATA  - " ODKRYWAMY CZYSTĄ POLSKĘ"

20 września dzieci z naszego przedszkola wzięły udział w Sprzątaniu Świata. Tegoroczna  akcja przebiegała pod hasłem - ‘Odkrywamy czystą Polskę’.

Dzieci z Przedszkola w Rogowie wiedzą dlaczego należy sprzątać świat, dlatego też ochoczo włączyły się w ogólnopolską akcję. Od najmłodszych lat uczymy zasad dbania o najbliższe środowisko.

Przedszkolaki tego dnia obejrzały ilustracje przedstawiające zanieczyszczone środowiska, analizowały to co zobaczyły, wysuwały wnioski. Wspólnie zastanawiały się nad tym, co można zrobić by poprawić stan naszego otoczenia. Opowiadały o potrzebie segregacji śmieci oraz o możliwości ponownego wykorzystywania odpadów.

Po części teoretycznej przyszedł czas na prawdziwe działanie i wszystkie przedszkolaki wyposażone w gumowe rękawice oraz foliowe worki na śmieci wyszły ze swoimi ciociami poza budynek przedszkola. Najmłodsze dzieci pomagały w sprzątaniu placu przedszkolnego, natomiast starsze zbierały śmieci w okolicy szkoły. Worki na śmieci wypełniały się w atmosferze emocjonalnego zaangażowania – każdy chciał mieć jak najszybciej największy i najbardziej wypełniony;)

Na zakończenie każda grupa otrzymała pamiątkowy dyplom Przyjaciela Przyrody.

Uważamy, że cel kampanii został osiągnięty – odkryliśmy czysty kawałek naszej małej ojczyzny.

Poprawiony: piątek, 27 września 2013 19:47