strona główna wydarzenia Dziecięca Olimpiada Sportowa
Dziecięca Olimpiada Sportowa Drukuj Email
Ocena użytkowników: / 1
SłabyŚwietny 
środa, 19 czerwca 2013 15:09

 

 

 

 

II DZIECIĘCA OLIMPIADA SPORTOWA 

Promowanie zdrowego stylu życia, elementów zdrowej rywalizacji, woli walki, wiary we własne siły, jest jednym z ważnych treści do realizacji z podstawy programowej. W myśl powiedzenia „Czym skorupka za młodu nasiąknie...” chcemy przyczyniać się do jak największego rozwijania sprawności ruchowej u dzieci już od najmłodszych lat.

W wychowaniu przedszkolnym i wczesnoszkolnym ruch jest czymś naturalnym, dzieci w tym wieku nie potrzeba namawiać do zabawy, do biegania, do skakania. Organizując zabawy i ćwiczenia gimnastyczne można zauważyć, że wprowadzenie do ćwiczeń elementów współzawodnictwa zachęca dzieci do osiągania lepszych wyników, pobudza ich ambicje a sprzyjają temu okrzyki, pochwały, doping, nagrody oraz wygrana jednego z zespołów.

Dzieci podczas zajęć sportowych świetnie się bawią, przynosi im to wiele satysfakcji, radości. Nauczyciele również mają satysfakcję , widząc jak ich wychowankowie angażują się w zawody, wyzwalając swoje czasem ukryte emocje. Mając na uwadze te jakże ważne cele w wychowaniu młodego pokolenia , nasze przedszkole już po raz drugi zorganizowało ( 19.VI) Dziecięca Olimpiadę Sportową dla dzieci z placówek oświatowych z terenu Gminy Rogów. W tym roku występowały 4 drużyny ( po 6 osób ) , w zabawie wzięli udział uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Przyłęku Dużym , Wągrach i w Rogowie oraz dzieci z Gminnego Przedszkola . Nasza wspólna zabawa rozpoczęła się odśpiewaniem Hymnu , a następnie przydzieleniem drużynom poszczególnych numerów. Pierwszą konkurencję poprzedziła prezentacja okrzyków drużynowych , za które zawodnicy otrzymali od widowni ogromne brawa. Pierwsza rywalizacja wymagała od dzieci szybkości , zwinności i precyzji . Polegała ona na dobiegnięciu do piaskownicy nabraniu w wiaderko dużej ilości piasku i przybiegnięciu do swojej drużyny , gdzie piasek trzeba było wsypać do pojemnika . Zwycięzcą została drużyna która miała w dużym pojemniku jak najwięcej piasku. Druga konkurencja polegała na pokonaniu slalomem pachołków , przewleczeniu przez siebie szarfy i szybkim powrocie do swojej drużyny. Trzecie zawody wymagały od dzieci precyzyjnego podawania sobie piłki miedzy kolanami . Ostatnią konkurencją było przeciąganie liny . Podczas tej zabawy dzieci pokazały swoją siłę , wytrwałość i zaparcie . Podczas tej konkurencji było wiele emocji i śmiechu. Organizatorzy postanowili sprawdzić także fizyczne przygotowanie nauczycieli a nawet dyrektorów placówek , które brały udział w naszej olimpiadzie. Do lin stanęły Panie z Przyłęka Dużego kontra Wągry oraz ze Szkoły Podstawowej w Rogowie kontra nauczyciele z przedszkola. Oj śmiechu było co niemiara , był nawet jeden upadek , ale na szczęście łagodny. Po zakończeniu Jury dokonało podsumowania punktów , jakie drużyny zdobyły podczas zabaw sportowych. Pierwsze miejsce zajęła Szkołą Podstawowa w Rogowie , II miejsce Gminne Przedszkole w Rogowie i ex aequo III miejsce Szkoła Podstawowa w Przyłęku Dużym i Szkoła Podstawowa w Wągrach. Jednak Jury uznało ,że wszyscy zawodnicy byli wspaniali i zasługują na medale i dyplomy. Uroczystego wręczenia medali, pamiątkowych pucharów i dyplomów dokonała dyrektor przedszkola , która pogratulowała wszystkim uczestnikom olimpiady osiągniętych sukcesów oraz podziękowała dyrektorom placówek i nauczycielom za wspólną zabawę . Dzieci bawiły się świetnie, zmęczone, ale szczęśliwe , długo będą wspominały to sportowe święto.

Mamy nadzieję, że w przyszłym roku ponownie spotkamy się w ogrodzie przedszkolnym , aby wspólnie spędzić miło czas .

Poprawiony: środa, 19 czerwca 2013 16:15