strona główna wydarzenia Dzień Strażaka w przedszkolu
Dzień Strażaka w przedszkolu Drukuj Email
Ocena użytkowników: / 1
SłabyŚwietny 
poniedziałek, 20 maja 2013 22:46

 

Nasze przedszkole jest bardzo zaprzyjaźnione z miejscową jednostką Ochotniczej Straży Pożarnej. Z okazji Dnia Strażaka  przedszkolaki zaprosiły do siebie Strażaków , którzy na sygnale wjechali na teren ogrodu przedszkolnego. Komendant  p. Szczodrowski zapoznał dzieci z wszystkimi potrzebnymi sprzętami , jakie wykorzystywane są podczas "akcji " przez strażaków. Przedszkolaki mogły także  przymierzyć strażacki kask, zwiedzić wnętrze wozu i usłyszeć ryk syreny alarmowej, jednak największą atrakcją był "pokaz gaszenia pożaru" . Dzieci zobaczyły także  do czego służą specjalne nosze , które są na wyposażeniu każdego wozu strażackiego. Pomimo ,że na początku wizyty naszych przyjaciół ze Strażnicy padał deszcz , nie zraziło to naszych najmłodszych Rogowian ,którzy z wielkim zaciekawieniem przyglądali się pokazom zaprezentowanym przez strażaków. Na zakończenie spotkania dzieci wręczyły na ręce pana komendanta upominek w postaci laurek wykonanych przez przedszkolaki z gr V i VI, a on odwzajemnił się torbą a właściwie kaskiem lizaków, za co bardzo serdecznie dziękujemy.

To spotkanie z pewnością na długo pozostanie w pamięci dzieci. Być może niektórzy z uczestników tego wydarzenia, gdy osiągną odpowiedni wiek, zasilą strażackie szeregi, by nieść pomoc innym ludziom.

Panu komendantowi i jego dzielnym strażakom serdecznie dziękujemy za spotkanie i życzymy odwagi, wytrwałości w dalszej pracy oraz wielu sukcesów w życiu prywatnym i zawodowym.

Poprawiony: poniedziałek, 20 maja 2013 23:23