strona główna wydarzenia Wycieczka do Ogniska Miłości
Wycieczka do Ogniska Miłości Drukuj Email
Ocena użytkowników: / 1
SłabyŚwietny 
czwartek, 09 maja 2013 11:05

Dzieci z Gminnego Przedszkola w Rogowie( grI ,II,III) zostały zaproszone przez nauczycieli z Niepublicznego Przedszkola przy Ognisku Miłości na pieczenie kiełbasek . Zaraz po śniadaniu przedszkolaki z niecierpliwością oczekiwały na przyjazd autokaru( który użyczył nam p. Czarek Sitkiewicz, za co bardzo gorąco dziękujemy). Dla najmłodszych wycieczka zaczęła się od zajęcia miejsca w autokarze . Kiedy kierowca zapalił silnik dzieciaki rozpoczęły swoją przygodę . Kiedy dojechały na miejsce ognisko było już gotowe , każdy otrzymał patyczek na której nadziane były kiełbaski . Po uprzednim wysłuchaniu pogadanki na temat zachowania szczególnego bezpieczeństwa przy ognisku , dzieci zgrabnie trzymając kijki rozpoczęły pieczenie swojej porcji kiełbasy. Oprócz tego  miały przygotowany słodki poczęstunek . Po skonsumowaniu własnoręcznie upieczonej kiełbaski przedszkolaki z obu placówek bawiły się na pobliskiej łące. Zbierały kwiaty , obserwowały zmiany zachodzące w przyrodzie . Po uprzątnięciu miejsca gdzie biesiadowały dzieci , grupy przedszkolne zwiedziły pomieszczenia – sale zabaw Niepublicznego Przedszkola w Ognisku Miłości , a następnie bawiły się na placu zabaw szalejąc na zjeżdżalniach i huśtawkach .

Starsze grupy także odwiedzą kolegów z Ogniska Miłości , ale w późniejszym terminie.

Poprawiony: czwartek, 09 maja 2013 12:49