strona główna wydarzenia Konstytucja 3 Maja
Konstytucja 3 Maja Drukuj Email
Ocena użytkowników: / 1
SłabyŚwietny 
piątek, 03 maja 2013 10:09

„Naród, który nie zna przeszłości, umiera i nie buduje przyszłości".


29. kwietnia 2013 r. w naszym Przedszkolu zorganizowano uroczystość z okazji Święta Konstytucji 3. Maja. Święto Narodowe Trzeciego Maja jest świętem państwowym, obchodzonym na pamiątkę uchwalenia Konstytucji 3 Maja w 1791 roku. Święto jest okazją do rozmowy o patriotyzmie, o znaczeniu ojczyzny w naszym życiu i symbolach narodowych.W tym dniu wszystkie przedszkolaki oraz dzieci  przyszły  ubrane w strojach galowych. W rękach trzymały polskie flagi i chorągiewki a stroje zdobiły kotyliony biało czerwone. Obchody święta rozpoczęły się od odśpiewania polskiego hymnu oraz zawieszenia Polskiej Flagi na maszcie . Następnie odbyła się część artystyczna. Dzieci recytowały patriotyczne wiersze oraz śpiewały patriotyczne pieśni.

Podczas uroczystości przedszkolaki poznały także tradycję obchodów Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej – polskiego święta wprowadzonego na mocy ustawy z 20 lutego 2004, obchodzone między świętami: 1 maja – Świętem Państwowym (Świętem Pracy) i 3 maja - Świętem Konstytucji 3 Maja.

Głównym celem udziału w  powyższych uroczystościach  jest kształtowanie u najmłodszych poczucia przynależności narodowej, poznawanie tradycji oraz symbolów narodowych.


Poprawiony: piątek, 03 maja 2013 11:17