strona główna wydarzenia Finał konkursu plastycznego "Zaczarowane wiersze Juliana Tuwima"
Finał konkursu plastycznego "Zaczarowane wiersze Juliana Tuwima" Drukuj Email
Ocena użytkowników: / 2
SłabyŚwietny 
czwartek, 18 kwietnia 2013 21:42

 

W ramach obchodów roku Juliana Tuwima Gminne Przedszkole w Rogowie oraz Szkoła Podstawowa w Wągrach wspólnie zorganizowały konkurs plastyczny „Zaczarowane wiersze Juliana Tuwima” . Do konkursu przystąpiło 75 dzieci z Gminy Rogów . Prace zostały podzielone na 3 kategorie wiekowe (kategoria I - dzieci do lat 5 , kategoria II – dzieci 5-7 letnie , kategoria III dzieci w wieku 8-9 lat). W każdej kategorii zostały wyłonione pierwsze trzy miejsca ( nagrodą były książka z wierszami J.Tuwima , kredki , i zabawki) ,pozostali uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz książeczki do kolorowania.

Rok Tuwima promuje akcję która od lat jest kontynuowana w Rogowskiej oświacie a mianowicie „ Cała Polska czyta dzieciom”. Konkurs plastyczny „Zaczarowane wiersze Juliana Tuwima” był podsumowaniem i kontynuacją powyższej akcji , która ukazuje wiadomości zdobyte przez nasze dzieci. Praca jury była bardzo trudna , bowiem przekazane prace plastyczne miały bardzo wysoki poziom artystyczny. W wyniku długotrwałego posiedzenia komisji jury wyłoniono zwycięzców .

Kategoria dzieci do 5 lat:

I miejsce otrzymała : Izabela Chrudzimska z Niepublicznego Punktu Przedszkolnego w Olszy

II miejsce otrzymał : Błażej Żak z Gminnego Przedszkola w Rogowie

III miejsce otrzymał : Gabriel Piechnik z Gminnego Przedszkola w Rogowie

 

Kategoria dzieci 5-7 lat :

I miejsce otrzymał : Antonii Wojciechowski z Gminnego Przedszkola w Rogowie

II miejsce otrzymała : Małgorzata Susik z Gminnego Przedszkola w Rogowie

III miejsce otrzymał : Bartosz Pałygiewicz z Niepublicznego Punktu Przedszkolnego w Olszy

 

Kategoria dzieci 8-9 lat:

I miejsce otrzymała : Aleksandra Chromińska ze Szkoły Podstawowej w Wągrach

II miejsce otrzymał : Kamil Kłąb ze Szkoły Podstawowej w Rogowie

III miejsce otrzymał :Zuzanna Chrudzimska ze Szkoły Podstawowej w Rogowie

 

Konkurs plastyczny był sukcesem zarówno organizatorów jak i uczestników , bowiem poprzez wizualizację plastyczną wierszy J. Tuwima przyczyniliśmy się do przybliżenia twórczości wybitnego pisarza oraz uczczenie Jego 60 rocznicy śmierci.

Udział dzieci w konkursie pokazał jak wielkie zainteresowanie jest twórczością J.Tuwima i oby tak pozostało przez następne lata , bo twórczość Tuwima jest magiczna , a jednocześnie bardzo pouczająca i dająca wiele do myślenia.

 

Gratulujemy wszystkim uczestnikom . Wasze pomysły , wykorzystane techniki plastyczne przyczyniły się do podniesienia poziomu naszego konkursu za co serdecznie dziękujemy.

DOSTARCZONE PRACE  NA NASZ KONKURS WEZMĄ UDZIAŁ W WYSTAWIE , KTÓRA JEST ZORGANIZOWANA W WOJEWÓDZKIM OŚRODKU DOSKONALENIA W ŁODZI na ul. Wólczańskiej.

Poprawiony: czwartek, 18 kwietnia 2013 21:53