strona główna
Nasi nowi przyjaciele z Anglii Drukuj Email
Wpisany przez Dyrektor   
czwartek, 11 kwietnia 2013 21:43

 

Przed świętami wielkanocnymi  na adres naszego przedszkola została dostarczona paczka , którą otrzymaliśmy od Boughton Leigh Infant School z Anglii z miejscowości Rugby. W paczce znaleźliśmy pluszową zabawkę z logo szkoły , list od dyrektora szkoły , folder szkoły oraz listy od dzieci . Pani Asia , która uczy przedszkolaki j. angielskiego , przetłumaczyła nam  treść listów od naszych nowych przyjaciół. Podczas zajęć  p. Asia przygotuje  z naszymi dziećmi listy do angielskich przyjaciół , które wraz opracowanym przez dyrektora i nauczycieli przedszkola folderem naszej placówki oraz  z kubeczkiem z naszym logo zostaną wysłane do Anglii. Mamy nadzieję ,że nasza współpraca będzie się rozwijała , a podczas wspólnie planowanych projektów edukacyjnych  dzieci poznają nawzajem tradycje i obyczaje  panujące  zarówno w Anglii jak i w Polsce.

Współpraca szkoły angielskiej i rogowskiego przedszkola będzie opisywana na naszej stronie  w zakładce: współpraca ze szkołami z Unii Europejskiej.

Treść listu:  

tłumaczenie: Drodzy koledzy ! Załączyliśmy w paczce kilka zdjęć  naszej szkoły oraz kilka listów z rysunkami , które namalowały dzieci. Mamy nadzieję ,że wam się podobają i czekamy na jakieś wiadomości od was. Od waszych przyjaciół ze szkoły Boughton Leight Infant.

 

to treść listów od dzieci.

Zdjęcia szkoły z Rugby :

Mamy dużo miejsca na naszym placu zabaw , w lecie bawimy się na nim. Na dole widać zdjęcia naszej szkoły.

 

Na górnym zdjęciu widać  kącik czytelniczy oparty na książce The Gruffalo.

Zdjęcie po lewej : kącik dzieci oparty na the lazy ladybird ( wydawnictwo książek dla dzieci w Anglii) . Na zdjęciu po prawej stronie : Kącik o tematyce  związanej z ziemia , planetami , kosmosem.

Przedszkole  naszych przyjaciół.

 

Tłumaczenie: Mieliśmy wizytatora, który uczył nas o robotach. To jest nasza scena , gdzie mamy przedstawienia i koncerty.

 

To nasza sala przyrodnicza zwana kącikiem Dinozaurów.

 

W-f mamy na sali .

 

To jest nasza sala komputerowa , mamy dużo komputerów i iPads.

A to maskotka którą dostaliśmy od dzieci z Boughton Leigh Infant School.

Poprawiony: sobota, 13 kwietnia 2013 15:53