strona główna wydarzenia Powitanie wiosny w przedszkolu
Powitanie wiosny w przedszkolu Drukuj Email
Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
piątek, 22 marca 2013 23:04

Nasze przedszkolaki w wyjątkowy sposób  chciały uczcić długo oczekiwany dzień , w którym wreszcie po długiej zimie nadeszła astronomiczna wiosna. 21 marca w przedszkolu pojawiły się barwy wiosenne . Przeważał kolor zielony , żółty, niebieski, czerwony ...szarości i biel  schowane zostały do szaf:-) Chociaż za oknem nadal leży biały puch to w przedszkolu roznosił się zapach zapach wiosennych kwiatów. Przy muzyce   przedszkolaki  tworzyły barwne  korowody , wężyki . Dzieci poznały pokoleniową  tradycję żegnania zimy i witania wiosny . Towarzysząca dzieciom przez cały bal Marzanna , z łezką w oku  musiała pożegnać się z nimi . Ponieważ warunki atmosferyczne nie pozwoliły  na tradycyjne utopienie Marzanny ( woda zamarzła:-) )  została  ona spalona ( oczywiście z zachowaniem zasad ppoż.:-) . Tradycji stało się więc zadość , teraz oczekujemy wszyscy aż dotrze do nas  na stałe Pani Wiosna , bo jak na razie  to chyba utknęła gdzieś w zaspach śnieżnych:-) Nie ma co jednak narzekać !! grunt to mieć  dobre zdrowie i dobry humor , a Wiosna  prędzej czy później na pewno do nas zawita.

 

 

Czego życzymy  wszystkim z całego serca !

UWAGA !Wiadomość z ostatniej chwili!!!  podobno już ktoś widział bociany:-) 

Poprawiony: piątek, 22 marca 2013 23:34