strona główna wycieczki Wycieczka do Fabryki Bombek
Wycieczka do Fabryki Bombek Drukuj Email
poniedziałek, 11 marca 2013 22:19

Wycieczka do Fabryki Bombek w Piotrkowie

W dn.11.03.2013r. dzieci z grupy V i VI z Gminnego Przedszkola w Rogowie wybrały się na wycieczkę do Fabryki Bombek „Szkło Dekor” w Piotrkowie Trybunalskim. Przedszkolaki miały okazję poznać poszczególne etapy powstawania ozdób choinkowych.

Plan wycieczki po fabryce obejmował: dmuchanie szkła, srebrzenie i dekorowanie. Najpierw przedszkolaki dowiedziały się jak powstaje bombka, że jest to praca od początku do końca wykonywana ręcznie. Dzieci miały okazję obserwować jak wydmuchuje się różne kształty z prostej szklanej rurki. To bardzo precyzyjna praca , wystarczy mała nieuwaga i szkło pęka. Po obejrzeniu tego procesu przedszkolaki przyglądały się w jaki sposób bombki są srebrzone . Kolejnym etapem powstawania bombki było pokrywanie jej odpowiednim kolorem. Po dokładnym wysuszeniu kolorowe bombki przenoszone są do wzorcowni , gdzie pracownicy ręcznie je dekorują. Każda bombka jest małym arcydziełem. Najwięcej emocji i zachwytu wzbudził pobyt w pracowni dekoratorskiej, gdzie dzieci według własnych pomysłów mogły malować szklane świecidełka , które zabrały ze sobą do domów. Po tej wycieczce każde dziecko wie ,że z bombkami trzeba obchodzić się delikatnie gdyż są bardzo kruche i szybko mogą się potłuc.

Poprawiony: poniedziałek, 11 marca 2013 23:10