strona główna imprezy imprezy cykliczne Dzień Kota w przedszkolu
Dzień Kota w przedszkolu Drukuj Email
wtorek, 26 lutego 2013 22:35

W dniu 25. 02. 2013 roku w przedszkolu odbyło się spotkanie związane z obchodami Międzynarodowego Dnia Kota.

Po śniadaniu dzieci przebrane za kocie postacie z pomrukiwaniem zgromadziły się w dużej sali, gdzie powitały je ciocie przebrane za kocice. Po krótkim przedstawieniu celu spotkania i zabawie rytmiczno –ruchowej przy piosence pt. „Dzień Kota” przyszedł czas na przybliżenie historii pojawienia się kotów w Polsce oraz ich znaczeniu w życiu człowieka. Podsumowaniem wiedzy o kotach było zaproszenie do wspólnych kocich zabaw wśród których nie mogło zabraknąć między innymi: picia mleka z kubeczka, rysowania kotka na podstawie wiersza a także rozwiązywania zagadek o kotach oraz śpiewania kocich piosenek. Wszystko to przeplatane było super zabawami tanecznymi prowadzonymi przez rytmików.

Największą atrakcją uroczystości były dwa prawdziwe kotki przyniesione przez ciocię Kasię, które pozwoliły się dotknąć, pogłaskać, a nawet przytulić.

Na zakończenie każda grupa otrzymała pamiątkowy upominek w postaci malowanek przedstawiających różne koty i kotki, które dzieci ochoczo kolorowały po obiedzie.

Mamy nadzieję, że dzięki tej uroczystości dzieci jeszcze bardziej polubią koty i w przyszłości zainteresują się ich losami.

Notatkę z uroczego ,przepełnionego pomrukiwaniem święta napisała Ciocia –Kocica Iwonka z gr V:-)

Poprawiony: piątek, 01 marca 2013 16:47