strona główna wydarzenia BAL WALENTYNKOWY
BAL WALENTYNKOWY Drukuj Email
Ocena użytkowników: / 3
SłabyŚwietny 
piątek, 08 lutego 2013 14:14

Dzień zakochanych obchodzimy 14 lutego w dzień św. Walentego patrona zakochanych . W tym dniu ludzie wysyłają do ukochanych osób "walentynki" wierszyki , rymowanki i drobne upominki. Najczęściej są to serca - symbol miłości. Jedna z legend mówi o duchownym, który przeciwstawił się rozkazowi Imperatora Rzymu Klaudiusza II. zakazującego udzielania ślubów młodym mężczyznom, jako że wg. doradców Klaudiusza, nieżonaci mężczyźni byli lepszym żołnierzami. Za to nieposłuszeństwo duchowny Walenty został skazany na śmierć. Jednak młodzi ludzie cały czas pamiętali o tym jak pomagał im ksiądz Walenty  i  w tajemnicy zaczęli świętować dzień Św. Walentego jako dzień miłości , okazywania swoich uczuć. Dzień św. Walentego przypomina nam  wszystkim , że każdego dnia powinniśmy znaleźć  czas dla swoich najbliższych , powinniśmy im codziennie mówić jak bardzo ich kochamy i jak bardzo są dla nas ważni. W tym dniu nikt nie powinien wstydzić się słowa "kocham" to bardzo ważne , bowiem czasami druga osoba nie wie czy jest kochana tak samo jak ona kocha innych. Słowa o miłości  pomagają nam być lepszymi ludźmi . Naszą powinnością jest pamiętanie jednego z przykazań : kochaj bliźniego swego jak siebie samego.  Za nim cokolwiek uczynimy powinniśmy pomyśleć , czy nasze postępowanie nie rani drugiej osoby .Nasze przedszkolaki mają tą świadomość , na każdym kroku ukazują swoje uczucia do innych , a podczas BALU WALENTYNKOWEGO pokazali ogrom miłości jaka  drzemie w ich malutkich serduszkach. Podczas balu dzieci szukały swoich połówek serca , zbierały na czas serduszka rozsypane na podłodze, przewidywały ile cukierków udało im się wziąć w dłoń, a na zakończenie konkursów dekorowały w grupach serca , które miały wyrazić ich ogromną miłość do ludzi.Na balu nie zabrakło także tańców w rytm dyskotekowej muzyki z balonami w kształcie serca . Wszystkie dzieci  na zakończenie otrzymały do domów balony w kształcie serca , aby pamiętały jak bardzo kochane są przez wszystkie Panie z przedszkola.

Życzymy wszystkim , żeby dzień Św. Walentego trwał przez cały rok , żeby każdego dnia  słychać było  słowa " kocham cie" , wtedy ten świat będzie jeszcze bardziej kolorowy i szczęśliwszy.


Poprawiony: piątek, 08 lutego 2013 14:47