strona główna wydarzenia Bezpieczne zabawy zimowe - Quiz
Bezpieczne zabawy zimowe - Quiz Drukuj Email
Ocena użytkowników: / 8
SłabyŚwietny 
czwartek, 31 stycznia 2013 14:04

QUIZ  BEZPIECZNE ZABAWY ZIMOWE

 

Wielkimi krokami zbliżają się ferie zimowe . Dla niektórych to czas relaksu i zabaw na śniegu. Zabawy zimowe sprawiają wszystkim wielką radość , pod jednym warunkiem , że wiemy iż taka zabawa jest bezpieczna.


Nasze przedszkolaki postanowiły na wszelki wypadek uporządkować swoją wiedzę  dotyczącą  bezpieczeństwa.

Najpierw obejrzały teatrzyk  inspirowany wierszem "Nowe łyżwy Adama" a następnie wspólnie omówiły zachowanie głównego bohatera. W obrazkowym quizie wskazywały ilustracje  przedstawiające bezpieczne i niebezpieczne zabawy na śniegu i lodzie , wyciągały wnioski z przedstawionych zachowań. Teraz już wiemy ,że nasze przedszkolaki potrafią bawić się w bezpiecznych miejscach na śniegu i wiedzą że zawsze musi być przy nich dorosła osoba, która w razie potrzeby udzieli pomocy , porady dziecku.


Poprawiony: czwartek, 31 stycznia 2013 14:45