strona główna
Nasze Zdolne Maluszki :) Drukuj Email
Wpisany przez Paulina   
piątek, 01 marca 2024 20:24

W tym roku nasze Przedszkole brało udział w programie edukacyjnym „Szkolne przygody Gangu Mocniaków”. Celem programu jest przekazanie dzieciom wiedzy na temat roli składników odżywczych w diecie oraz zachęcenie ich do jedzenia różnorodnych i zbilansowanych posiłków zgodnie z zasadami talerza zdrowego żywienia. To graficznie przedstawione zalecenia, przygotowane przez Narodowy Instytut Zdrowia Publicznego, które określają proporcje poszczególnych grup produktów w całodziennej diecie. Aby dzieciom było łatwiej rozgryźć tę wiedzę, dajemy im przestrzeń do smakowania, wąchania, dotykania oraz kulinarnego eksperymentowania.

Dzień Kulinarnych Mocniaków w Grupie Maluszków przerodził się w aż trzy dni, w trakcie których maluszki zapoznały się z produktami, które znajdują się na talerzu zdrowego żywienia. Wspólnie wykonały plakat, na którym znalazło się "samo zdrowie" potrzebne do życia każdemu z nas: warzywa i owoce, źródła białka, produkty zbożowe, woda i tłuszcze oraz obrazki przedstawiające różnego rodzaju ćwiczenia (bo ruch to zdrowie). Dodatkowo poznaliśmy przygody Mocniaków, znajdujące się w książce i animacji o szkolnych przygodach Gangu Mocniaków. Mimo naszego młodego wieku, wsłuchaliśmy się w bajki o białku, węglowodanach, itp. Zwieńczeniem naszych wspólnych chwil z Mocniakami był Dzień Kulinarnych Mocniaków z Gościem honorowym seniorką Henią, która wspólnie z nami przygotowała pyszne naleśniki z kremem orzechowym i dużą ilością owoców. Było zdrowo i przepysznie. Ponieważ zrobiliśmy dużo naleśników poczęstowaliśmy wszystkich pracowników przedszkola.

Miło nam poinformować, że nasza Grupa Maluszków zwyciężyła w konkursie w ramach programu „Szkolne przygody Gangu Mocniaków” i otrzymała dyplomy oraz nagrody rzeczowe.

 

Otwórz zdjęcie Otwórz zdjęcie

Otwórz zdjęcie Otwórz zdjęcie Otwórz zdjęcie

Otwórz zdjęcie