strona główna wydarzenia Wizyta św.Mikołaja w przedszkolu
Wizyta św.Mikołaja w przedszkolu Drukuj Email
Ocena użytkowników: / 1
SłabyŚwietny 
środa, 19 grudnia 2012 21:48

"Mikołaju ,Mikołaju  nadszedł czas, nadszedł czas

na Ciebie czekamy , piosenkę śpiewamy

Odwiedź Nas , odwiedź Nas !!!"                                                    

Oj  oj  dzisiejszy dzień był długo oczekiwaną chwilą dla naszych milusińskich. Od samego rana dzieci pytały swoje Panie czy  według nich były grzeczne w tym roku? czy zasłużyły na prezent od św. Mikołaja!!! Nie wiadomo skąd , ale chyba domyślały się , że właśnie dzisiaj odwiedzi nas św. Mikołaj. Po śniadaniu kiedy nabrali wszyscy sił w całym przedszkolu słychać było piosenki o Mikołaju . Nawet o Nim mowa była podczas przedstawienia teatralnego. Wszyscy " nastawiali uszy" czy nie słychać gdzieś w oddali dzwoneczków sań św.Mikołaja. I nagle  usłyszeliśmy  bardzo długo oczekiwany sygnał, a zaraz po nim zobaczyliśmy w oknie Mikołaja.  Ze słynnym okrzykiem " Ho ho ho" wkroczył do naszej sali gdzie powitał się z nami i ...poprosił nasze Panie o pomoc w rozpakowaniu swoich sań z prezentami , które dla nas przywiózł. W tym czasie Jego słynne renifery odpoczywały na dachu naszego przedszkola. Kiedy prezenty  były już przygotowane , nasz Gość  usiadł na specjalnym "tronie" i zaprosił każdą grupę do odbierania niespodzianek jakie dzieciom przygotował. Pełni entuzjazmu , chociaż też z dozą nieśmiałości podchodziliśmy do Mikołaja odbierając prezenty. Dla dziewczynek w tym roku przywiózł lalki a dla chłopców samochody . Po rozdaniu prezentów Mikołaj obiecał ,że na pewno jeszcze w tym roku odwiedzi każde dziecko w domu u jednych wejdzie przez komin , u innych oknem a i zdarzy się ,że jak będzie miał więcej czasu to  na chwilkę przyjdzie podczas wieczerzy wigilijnej. My wiemy ,że św. Mikołaj jak daje słowo to na pewno je dotrzyma. Więc przed nami jeszcze jedno spotkanie z wyczekiwanym przez cały rok Gościem z białą brodą w czerwonym kubraczku.

Poprawiony: środa, 19 grudnia 2012 22:56