strona główna wydarzenia Andrzejkowe czary - mary
Andrzejkowe czary - mary Drukuj Email
Ocena użytkowników: / 1
SłabyŚwietny 
środa, 30 listopada 2022 22:00

"Hokus-pokus, czary-mary,
niech się spełnią andrzejkowe czary.”

30 listopada w przedszkolu zapanowała magiczna atmosfera ponieważ świętowane były Andrzejki.

Andrzejki to wieczór wróżb. Według dawnych wierzeń ta noc miała magiczną moc, uchylającą wrota do nieznanej przyszłości. Tego dnia dziewczęta próbowały dowiedzieć się czegoś o swojej przyszłości i o tym, co je czeka w najbliższym czasie. Początkowo andrzejki traktowano bardzo poważnie. Obecne są wesołym spotkaniem towarzyskim dostarczającym wielu przeżyć i emocji.

Andrzejki w naszym przedszkolu to już tradycja.

Bawiliśmy się naprawdę wyśmienicie, a każda nowa wróżba wzbudzała w nas ogromną ciekawość. Bardzo dużą radość sprawiła dzieciom wróżba z balonami, w której to dzieci poznawały imię przyszłego męża lub żony. Dzieci dowiedziały się także, jaki zawód będą wykonywać w przyszłości. Nie zabrakło również tradycyjnego lania wosku przez dziurkę od klucza. Mamy nadzieję, że wróżby spełnią się.