strona główna wydarzenia "Wszystkie śmieci nasze są" - Akcja Sprzątanie Świata.
"Wszystkie śmieci nasze są" - Akcja Sprzątanie Świata. Drukuj Email
niedziela, 18 września 2022 13:45

Nasze przedszkolaki wzięły aktywny udział w akcji "Sprzątanie Świata". Głównym celem akcji było rozbudzenie świadomości ekologicznej dzieci i odpowiedzialności za środowisko naturalne. Akcja miała również na celu pokazanie  dzieciom,  że  rozwiązaniem  problemu  zaśmieconego  środowiska nie jest  tylko  coroczna    zbiórka  śmieci,  lecz  głównie  zmiana  nawyków  w codziennym życiu, segregacja i umiejętne gospodarowanie odpadami.

16 września przedszkolaki  zaopatrzeni w jednorazowe rękawiczki, worki na śmieci  i pozytywnie zmotywowani ruszyli w teren. Dzieci sprzątały teren wokół przedszkola, placu zabaw. Dzięki pięknej, słonecznej pogodzie akcja przebiegła szybko i sprawnie, a efekty pracy były zadowalające. Czynny udział w tym przedsięwzięciu dał przedszkolakom do zrozumienia, że należy dbać o swoje środowisko oraz czystość otoczenia.

Poprawiony: niedziela, 18 września 2022 13:48