strona główna wycieczki Wycieczka do Borysewa
Wycieczka do Borysewa Drukuj Email
poniedziałek, 06 czerwca 2022 18:44

6 czerwca dzieci z grupy III , IV i V  uczestniczyły w wycieczce do ogrodu zoologicznego ZOO SAFARI w Borysewie.
Celem wycieczki było wzbogacenie wiadomości na temat dzikich zwierząt żyjących w różnych rejonach świata, zapoznanie z warunkami ich życia oraz kształtowanie umiejętności grzecznego i kulturalnego zachowania się w miejscach publicznych.
Podczas zwiedzania dzieci przeżyły niesamowitą przygodę napotykając wiele gatunków zwierząt z różnych kontynentów: białe lwy, białe tygrysy bengalskie, antylopy, zebry, bawoły afrykańskie, fokę szarą, małpy, krokodyla syjamskiego, warana papuaskiego, pumy, rysie, żyrafy siatkowane, kangury, lemury, białe wilki i inne.

Po wyczerpującym zwiedzaniu, by mieć siłę na kolejne wrażenia dzieci z apetytem zjadły na powietrzu obiad .Ostatnią  atrakcją była podróż edukacyjną lokomotywą . Podczas jazdy przedszkolaki utrwaliły sobie nazwy oglądanych zwierząt.

Ogród Zoologiczny w Borysewie jest idealnym miejscem edukacyjnym dla przedszkolaków, gdzie w bezpośrednim kontakcie dzieci mogą zapoznać się z wyglądem dzikich zwierząt, często reprezentujących rzadkie gatunki. To miejsce jest także sposobem na wspaniałą rozrywkę i pomysłem na spędzenie wolnego czasu.

Poprawiony: poniedziałek, 06 czerwca 2022 19:20