strona główna wycieczki Wycieczka do DINOPARKU gr I i II
Wycieczka do DINOPARKU gr I i II Drukuj Email
środa, 25 maja 2022 17:42

24 maja grupa I i II  czyli nasze maluszki udały się na wycieczkę edukacyjną do DINOPARKU w Kołacinku.  Zwiedzanie przedszkolaki  rozpoczęły od spaceru po Bajkowej Ścieżce . Za ogromną księgą dzieci poznały różne bajki i ich bohaterów . Obejrzeć mogły domek Baby Jagi , Zamek Królewny Śnieżki , domek 3 świnek , krainę wiecznych lodów ( Królowa Śniegu) oraz słynne drzewo z bajki Krzesiwo . Przewodnik przypomniał dzieciom  treść bajek i płynące z nich morały. Po bajkowej części  przedszkolaki miały chwilę czasu na szaleństwa  na placu zabaw i w Sali zabaw . Co niektórzy okazali się małymi paleontologami i z zaciekawieniem i ogromną cierpliwością odkopywały szkielet  dinozaura . Drugą część naszej wycieczki dzieci spędziły na ścieżce ery mezozoicznej . Swoją wyobraźnią przeniosły się w świat dinozaurów i wspólnie z przewodnikiem podziwiały naturalnej wielkości  figury tych prehistorycznych zwierząt . Poznały ich historię , sposób odżywiania i różne ciekawe rzeczy dotyczącej ery dinozaurów . Na zakończenie spaceru maluszki  były świadkiem narodzin  dinozaura , zobaczyły gniazdo pteranodonów oraz przeżyły wybuch wulkanu . To była chwila kiedy  dzieci mogły  spojrzeć  prehistorii prosto w oczy i poczuć gorący oddech dinozaura , kiedy kroczyły ścieżką przez dżunglę w hali 3D. Po takich wrażeniach dzieci  zmęczone ale jakże zadowolone wróciły do przedszkola. To była nasza pierwsza wycieczka , która pokazała że nasze 3, 4 latki są bardzo samodzielne i gotowe na więcej wyjazdów.

Poprawiony: środa, 25 maja 2022 18:07