strona główna wydarzenia BAL MIKOŁAJÓW
BAL MIKOŁAJÓW Drukuj Email
Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
sobota, 08 grudnia 2012 12:06

BAL  MIKOŁAJÓW  

Mikołajki to tak naprawdę dzień Świętego Mikołaja. Obchodzone są co roku 6 grudnia. Święto to powstało na cześć Świętego Mikołaja z Myry. Mikołajki są świętem zapowiadającym nadejście Świąt Bożego Narodzenia.

Podstawowym zwyczajem na Mikołajki jest obdarowanie znajomych i rodziny drobnymi prezentami oraz organizowaniem wesołych spotkań . My w tym roku postanowiliśmy  zorganizować wielki BAL MAŁYCH MIKOŁAJÓW. Już od rana można było zauważyć  ,że w przedszkolu zagościł kolor czerwony , nieodzowny element stroju ukochanego przez dzieci i nie tylko Mikołaja. Po śniadaniu Panie wręczyły każdemu dziecku czapeczkę Mikołaja i .....jego brodę , białą jak śnieg , mięciutką jak puszek . Tak ubrane dzieci rozpoczęły świętowanie Imienin Mikołaja . Były konkursy, pląsy , tańce  a potem w grupach czekała na dzieci jeszcze jedna niespodzianka , bowiem rodzice  przygotowali niespodzianki w postaci zabawek , które zostały przekazane do grup. Oj działo się , działo ..było wesoło, miło i  czuć już było zapach zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia.

Po wspólnej zabawie dzieci napisały list do Św. Mikołaja  .... a czy .. Wy już napisaliście taki list??/ przecież niedługo ŚWIĘTA!!!

Zdjęcia z Balu Mikołajów zostaną umieszczone w naszej galerii!!

 

Poprawiony: sobota, 08 grudnia 2012 12:28