strona główna wydarzenia Święto Strażaków
Święto Strażaków Drukuj Email
środa, 04 maja 2022 12:07

W  dniu imienin Floriana swoje święto obchodzą Strażacy , którzy na co dzień walczą z pożarami, skutkami nawałnic, potężnych wichur, usuwają skutki wypadków drogowych, a przede wszystkim ratują ludzkie życie. Nasze przedszkolaki miały przyjemność zapoznać się z pracą strażaków z Ochotniczej Straży Pożarnej w Rogowie , których odwiedziły 4 maja. Panowie ze straży bardzo ciekawie  opowiedzieli  o swoich obowiązkach zawodowych . Dzieci dowiedziały, że poza akcjami gaszenia pożarów strażacy jeżdżą do wypadków drogowych i pomagają poszkodowanym, że udzielają pomocy w katastrofach i klęskach żywiołowych, że ratują ludzi, gdy zagraża im niebezpieczeństwo i że często narażają własne życie, by ratować innych oraz że niejednokrotnie pomagają także zwierzętom. Przedszkolaki poznały również  nazwy sprzętów  które są na wyposażeniu wozu strażackiego . Każde dziecko mogło osobiście zajrzeć do kabiny wozu strażackiego i przymierzyć hełm strażacki.  Przedszkolaki wiedzą jak trudny i odpowiedzialny jest zawód Strażaka, dlatego podziwiają ich za ich ciężką codzienną pracę i upór w ratowaniu życia ludzi i zwierząt. Wizyta u Strażaków to doskonała forma edukacyjnego uświadomienia dzieciom zasad bezpieczeństwa oraz zachowania się w przypadku pożaru, wypadku i innych zagrożeń.

Z okazji Dnia Strażaka przekazujemy nasze największe uznanie wszystkim tym, którzy społecznie i zawodowo pełnią tą zaszczytną funkcję . Wszyscy wiemy ,że nie łatwa jest służba strażaka  , pełna poświęceń i wyrzeczeń. Dlatego też serdecznie dziękujemy Wam drodzy Druhowie za zaangażowanie, codzienną gotowość do niesienia pomocy będącym w potrzebie. Dziękujemy za waszą odwagę , siłę i determinację .Dziękujemy że czuwacie nad naszym bezpieczeństwem . Życzymy wszystkim Druhom Strażakom licznych sukcesów zawodowych i osobistych  oraz bezpiecznych powrotów z akcji.  Niech św. Florian otacza Was swoją opieką w wypełnianiu swoich obowiązków .

Poprawiony: środa, 04 maja 2022 12:14