strona główna grupy przedszkolne grupa 1 Zajęcia profilaktyczne z logopedą- Gr.I
Zajęcia profilaktyczne z logopedą- Gr.I Drukuj Email
niedziela, 10 kwietnia 2022 12:20

Zajęcia profilaktyczne z logopedą w grupie Maluszków.

Uwaga ❗❗❗ Drodzy rodzice...

Przestrzegamy, informujemy przed zjawiskiem występującym coraz częściej, niepokojącym nas logopedów, nauczycieli i rodziców☝️. Okazuje się, że częste, codzienne, używanie butelek z piciem z korkiem niekapkiem, może mieć skutki w postaci pojawienia się wady wymowy u dzieci. Coraz częściej, zauważam to u moich uczniów. Dzieci, które nie miały żadnych problemów logopedycznych nabywają sygmatyzm międzyzębowy (seplenienie). Język zaczyna wchodzić między łuki zębowe, szczególnie dotyczy to głosek (S, Z, C, DZ). Uczcie swoje dzieci pić najlepiej i najbezpieczniej ze zwykłego kubka. Butelkę z wodą, z sokiem należy odkręcić i wypić zwyczajnie, bez ssania i ciągnięcia dziubka. U dzieci mających problemy z wymową nieprawidłowości nasilają się. Prowadzona terapia logopedyczna nie będzie skuteczna ????. Proszę Państwa o zwrócenie uwagi i wyeliminowanie picia z korków niekapków. Wszystkim nam zależy na tym, by dzieci mówiły zrozumiale.

???? Pozdrawiam serdecznie Magdalena Kryźba logopeda????

Otwórz zdjęcie

Poprawiony: niedziela, 10 kwietnia 2022 12:22