strona główna wydarzenia Spotkanie z leśnikiem
Spotkanie z leśnikiem Drukuj Email
środa, 30 marca 2022 20:54

W dniu dzisiejszym nasze przedszkole odwiedził wyjątkowy gość, który opowiedział o swojej pracy. Gościem tym była mama jednego z przedszkolaków, która jest leśnikiem. Opowiedziała dzieciom o swojej pracy, o lesie i mieszkających w nich zwierzętach. W omawianym temacie pomocne stały się plansze demonstracyjne, które Pani przyniosła ze sobą. Dzieci mogły zobaczyć jak wyglądają i nazywają się zwierzęta żyjące w lesie.

Pani leśnik zwróciła szczególną uwagę na właściwe zachowanie się w lesie podczas spaceru. Przypomniała naszym przedszkolakom, iż w lesie nie należy:

• hałasować, by nie spłoszyć ptaków
  • wyrzucać śmieci
  • rozniecać ognia
  • zrywać i niszczyć roślin

Pani leśnik poprosiła przedszkolaków by w lesie przestrzegali zasad właściwego zachowania, gdyż to oni są tam gośćmi.

Podczas spotkania Pani zadawała przedszkolakom pytania, z którymi dzieci świetnie sobie radziły.

Na zakończenie mama naszego przedszkolaka odwiedziła salę grupy III i wręczyła dzieciom drobne upominki.

Dziękujemy bardzo serdecznie Pani Joannie Dzwonkowskiej za poświęcony czas, za spotkanie, za garść ciekawych informacji. Z niecierpliwością czekamy na kolejne takie spotkania i zapraszamy rodziców, którzy chcieliby opowiedzieć o swoich zawodach, o swojej pracy. Takie spotkania nie tylko poszerzają wiedzę dzieci, ale również integrują społeczność przedszkola: przedszkolaków, rodziców i nauczycieli oraz dają dużo radości.