strona główna wydarzenia Powitanie wiosny
Powitanie wiosny Drukuj Email
poniedziałek, 21 marca 2022 13:13

W 21 marca 2022 r. dzieci z naszego przedszkola wzięły udział w tradycyjnym obrzędzie ,,pożegnania zimy- powitania wiosny”. Powitanie wiosny to dla każdego przedszkolaka wyjątkowe wydarzenie. Ogromne emocje wśród naszych przedszkolaków, wzbudziły już same przygotowania. Przyjście nowej pory roku – wiosny jest doskonałą okazją do tego , by uzmysłowić dzieciom jak wielkie bogactwo niesie ze sobą budząca się do życia przyroda oraz zapoznanie z tradycjami ludowymi . Przygotowania do pożegnania zimy i powitania wiosny zaczęły się kilka dni wcześniej. Zmieniła się dekoracja przedszkola z zimowej na wiosenną. W salach zazieleniły się kąciki przyrody. W doniczkach zaczęły kwitnąć żonkile, hiacynty i cebule. Można już poczuć zapach rzeżuchy . Na tablicach pojawiły się prace plastyczne , dotyczące pierwszych zwiastunów wiosny. Dzieci z wielkim zaangażowaniem pomagały w wykonaniu kukły Marzanny oraz kolorowych wiosennych Gaików. Podczas licznych spacerów przedszkolaki szukały oznak nowej pory roku, poznały również piosenki o tematyce wiosennej.

Kiedy wszystko było już gotowe w poniedziałek 21 marca wokół przedszkola ruszył barwny korowód. Dzieci śpiewały piosenki wiosenne. Kukły Marzanny zostały umieszczone w wiaderku i zgodnie z tradycją „utopione „. Na zakończenie pochodu przedszkolaki powitały wiosnę kolorowymi gaikami. Obrzędom naszym towarzyszyła piękna słoneczna pogoda co oznacza , że wiosna już przybyła i mamy nadzieję że zagości u nas na dobre.

Poprawiony: poniedziałek, 21 marca 2022 13:43