strona główna wydarzenia Teatrzyk Magik
Teatrzyk Magik Drukuj Email
czwartek, 17 marca 2022 09:46

TEATR MAGIK przedstawia  " Jak Krawiec Złota Niteczka został królem"

17 marca 2022r. po długiej przerwie odwiedzili nasze przedszkole aktorzy z Teatru Magik , którzy przygotowali dla dzieci bajkę „ Jak Krawiec Złota Niteczka został królem” . Aktorzy zabrali najmłodszych do Tajdarajdy, gdzie mieszkał Pan Niteczka i Pan Bułeczka. Pan Niteczka był krawcem, któremu od pewnego czasu brakowało klientów w sklepie krawieckim. Pan Bułeczka był piekarzem, który dobrze sobie radził z interesem. Byli oni sąsiadami na rynku. Pan Bułeczka nie mógł patrzeć jak Pan Krawiec jest smutny i wychudzony, więc postanowił mu pomóc. Spotkał na drodze cygankę, która potrzebowała pomocy. Pan Niteczka postanowił pomóc jej i zszyć jej chorą nogę. Cyganka była mu bardzo wdzięczna. W zamian wyczytała mu z jego dłoni przyszłość, która napawała go optymizmem. Pan Niteczka miał zostać Królem, ale musiał wyjechać na Zachód. Długo się nie zastanawiając ruszył przed siebie. W drodze spotykały go przeróżne przygody, ale na końcu dobra wróżba się poniekąd zrealizowała. Krawiec musiał spełnić tylko życzenie Królewny, które polegało na uratowaniu miasteczka Pacanów, gdzie od dłuższego czasu padał deszcz i zalewał wszystko co znajdowało się w miasteczku. Królewna dała Krawcowi warunek, iż jeśli uratuje Pacanów od powodzi zostanie Królem i jej mężem. Pan Niteczka stanął na wysokości zadania i uratował miasto od zalania, ryzykując nawet swoje życie, gdyż musiał zszyć dużą dziurę na niebie. Historia skończyła się szczęśliwie. Pan Niteczka nie był już zwykłym krawcem, został Królem oraz mężem uroczej Królewny .Po obejrzeniu bajki przedszkolaki wiedzą , że w życiu każdego człowieka musi znaleźć się miejsce na drobne uczynki, które w mniejszym bądź większym stopniu zmienią świat na lepsze.

Poprawiony: czwartek, 17 marca 2022 09:49