strona główna wydarzenia MAŁY PROGRAMISTA
MAŁY PROGRAMISTA Drukuj Email
środa, 09 marca 2022 11:34

9 marca 2022 r.  w naszym przedszkolu  gościliśmy animatorów z Agencji Szkolno - Przedszkolnej LUPUS w ramach realizacji programu edukacyjnego „Akademia programistów”. Zrozumienie tajników interakcji człowiek-maszyna jest w dzisiejszych czasach bardzo ważne  aby lepiej zrozumieć  otaczający nas świat. Warsztaty z robotem Photon  , które się u  nas odbyły pozwoliły dzieciom poznać elementarną wiedzę z zakresu programowania . Tego typu zajęcia rozwijają u dzieci  zdolności logicznego myślenia i kodowania, ale także dostarczają  mnóstwo fajnej zabawy. Podczas spotkania przedszkolaki  zapoznały się z podstawowymi funkcjami robota ale również aktywnie brały udział w warsztatach. Każdy uczestnik mógł spróbować swoich sił w programowaniu przy użyciu 2 robotów i interfejsu sterującego. Dzieci były bardzo zaangażowane i zachwycone udziałem w zajęciach.  Po zakończonych warsztatach każdy uczestnik otrzymał dyplom Małego Programisty.

Poprawiony: środa, 09 marca 2022 12:54