JASEŁKA Drukuj Email
wtorek, 21 grudnia 2021 13:12

Niewątpliwie okres Bożego Narodzenia to czas pełen miłości, radości, piękna i nadziei , a także wspaniałych występów artystycznych. Zgodnie z tradycją nazwa spektaklów Jasełki wzięła się od staropolskiego słowa "jasło" oznaczającego żłób małego Jezusa. Jak mówi wiele źródeł, pierwsze przedstawienie związane z narodzinami Jezusa Chrystusa stworzył święty Franciszek z Asyżu który pierwszą taką scenkę zaaranżował w 1223 roku w Greccio we Włoszech. Ten piękny zwyczaj przywędrował z Włoch do Polski na przełomie XIV i XV wieku i stał się zbieżny z kolędowaniem. Ich treścią była historia narodzenia Jezusa w Betlejem. Aby świątecznej tradycji stało się zadość , 21 grudnia dzieci z grupy IV i V zaprosiły Proboszcza ks. Pawła Malinowskiego oraz ks. diakona Dawida Gajdę na program muzyczno-liryczny – Jasełka. Na scenie przedszkola wokół urokliwej szopki betlejemskiej  zgromadzili się pastuszkowie, aniołki oraz trzej Królowie .Mali artyści w pięknych strojach (przygotowanych przez rodziców  ) przedstawiły historię narodzin Dzieciątka Jezus . Wspólne śpiewanie kolęd i piękna scenografia nadały temu wyjątkowemu spotkaniu uroczysty i nastrojowy klimat.  Na zakończenie uroczystości  Pani Dyrektor oraz ks. Proboszcz podziękowali  małym aktorom i złożyli wszystkim świąteczne życzenia.

Poprawiony: wtorek, 21 grudnia 2021 13:21