strona główna wydarzenia Zajęcia zdalne dla grupy III - "Bałwanek"
Zajęcia zdalne dla grupy III - "Bałwanek" Drukuj Email
poniedziałek, 13 grudnia 2021 12:54

Witam Was na zajęciach wirtualnych, dziś naszym głównym bohaterem zajęć będzie „Bałwanek”

1. Wykonaj „kulę śnieżną” ze zgniecionej gazety:

1. Podrzuć kulę do góry i złap, ćwiczenie powtórz kilka razy. Możesz rzucić kulę do taty lub mamy, podajcie sobie kule odrzucając ja do siebie.

2. Przełóż pod lewym kolanem kulę z lewej ręki do prawej ręki, powtórz kilka razy.

3. Przełóż pod prawym kolanem kulę z prawej ręki do lewej, powtórz kilka razy.

Zachowaj kulę do wykorzystania w IV etapie zajęć.

Ćwiczenia ruchowe wykonane, teraz przyszedł czas na ćwiczenia mądrej głowy .

II. Proszę Rodzica o przeczytanie dziecku wiersza A. Dziechciarczyk „ Bałwanek ”

Sypie z nieba biały puch

Ty bałwanka z niego zrób

Jedna kula, druga kula

I już bałwan z nami hula

Czapka z garnka, nos z marchewki

Już bałwanek jest niekiepski jeszcze oczy i guziki

Bałwan wyszedł znakomity

Ty bałwanka także zrób

Nawet gdy nie sypie puch

Rozmowa kierowana na temat wiersza:

1. Co to jest biały puch, który sypie z nieba?

2. Z ilu kul śnieżnych wykonany jest bałwan z wiersza?

3. Jakie nakrycie głowy ma bałwan z wiersza?

4. Z czego jest bałwankowy nos?

5. Jakie jeszcze elementy ma bałwanek?

6. Ty bałwanka także zrób

7. Nawet gdy nie sypie puch.

III. Ty bałwanka także zrób z 3 wyciętych z białego papieru kółek różnej wielkości.

Kółka należy przykleić na niebieskiej kartce papieru od największego do najmniejszego zaczynając od dołu kartki.

Nie zapominajcie, że bałwanek musi mieć oczy, nos i guziki oraz nakrycie głowy np.: garnek, kapelusz, wiaderko itp.

IV. Teraz pobawimy się z bałwankiem, którego samodzielnie wykonaliście.

Dzieci biorą kartki z bałwankami do ręki i układają go względem siebie według poleceń rodzica.

1. Połóż kartkę z bałwankiem przed sobą,

2. – „ - za sobą,

3. –„- po swojej prawej stronie,

4. –„- po lewej stronie,

5. Połóż kartkę z bałwankiem na podłodze i przeskocz przez nią do przodu, do tyłu, w prawo, w lewo.

V. Zabawy matematyczne „ Liczymy śniegowe kule „Proszę aby dzieci zrobiły z gazety jeszcze 5 kul, aby razem z kulą wykonana na początku zajęć miały 6 kul do matematycznej zabawy.

Rodzic układa przed dzieckiem 6 kul, zadaniem dziecka jest policzyć głośno kule.

Rodzic układa 3 kule – dziecko liczy kule, następnie rodzic dodaje 3 kule – dziecko ponownie przelicza kule. W ten sposób powtarzamy zadanie zmieniając kombinację dodawania (2+4, 1+5, 4+2, 5+1, 1+2 itp.).

Bardzo dziękujemy za wspólne zajęcia. Mamy nadzieje, że już wkrótce się spotkamy.

Pozdrawiamy –Ciocia Dorotka i Ciocia Monika 

1.