strona główna grupy przedszkolne grupa 5 Piramida zdrowego żywienia gr V
Piramida zdrowego żywienia gr V Drukuj Email
czwartek, 25 listopada 2021 16:43

Dzieci na zajęciach zapoznały się z piramidą zdrowego żywienia, która przybliżyła im jak powinna wyglądać zbilansowana dieta.

Eksperyment. " Ile cukru , jest w napojach? " . Przeliczaliśmy ile łyżek cukru znajduje się w popularnych napojach dla dzieci. Wniosek : WYBIERZ WODĘ!

Zabawa do piosenki " WItaminki, Witaminki "

Obejrzeliśmy i omówiliśmy sobie Piramidę zdrowego żywienia. W celu utrwalenia produktów znajdujących się na niej- stworzyliśmy swoją piramidę. Dodatkowo klasyfikowaliśmy produkty do poszczególnych grup : oleje, nabiał, mięsa, zboża.

W ramach zabaw ruchowych dzieci losowały karty, przedstawiające różne pozycje z yogi ! Zabawa super, a i śmiechu masa :)

Dzieci brały również udział, w zagadkach dotykowych i węchowych.

Degustacji zdrowych i smacznych owoców

A na koniec zajęć, zadaniem dzieci była klasyfikacja produktów, na te które warto wybrać do codziennej diety i na te, które można zjeść "od święta" :)

Poprawiony: czwartek, 25 listopada 2021 16:53