strona główna wydarzenia Święto Pieczonego Ziemniaka

na zabawy i zawody
na zagadki i podchody.
Uśmiech, humor i zabawa
to dziś najważniejsza sprawa.

Święto Pieczonego Ziemniaka na stałe wpisało się w harmonogram imprez jakie organizuje nasze przedszkole .  Powodem do uhonorowania tego warzywa jest jego kulinarna popularność, możliwość przypomnienia tradycji ludowych odbywających się podczas jesiennych zbiorów ziemniaków, a przede wszystkim wywołanie radości ze wspólnej zabawy oraz udziału w konkurencjach, których bohaterem jest...  ziemniak.

Tak też stało się  24 listopada kiedy w naszym budynku królował Jego Wysokość Ziemniak . Najpierw przedszkolaki rozwiązywały zagadki o ziemniakach i warzywach , następnie wymieniały ulubione potrawy z ziemniaków .Wysłuchały bajki o ziemniaków , która przybliżyła dzieciom skąd to warzywo znalazło się w Europie .  Kolejną propozycją były zabawy sportowe z udziałem Jego Wysokości Ziemniaka . Dzieci rzucały do celu ziemniakami, brały udział w wyścigu – slalomie trzymając na łyżce oczywiście ziemniaka . Ćwiczyły refleks podczas zabawy „ Gorący ziemniak” , rozpoznawały spośród różnych warzyw - ziemniaka za pomocą zmysłu  dotyku. Było też zadanie dla Cioć , które miały na czas obrać ziemniaka ze skórki z użyciem specjalnej skrobaczki. Oj śmiechu przy tym było mnóstwo . Na zakończenie  spotkania każdy otrzymał ugotowanego ziemniaczka , którego samodzielnie musiał obrać i zjeść.

Szkoda że Was tu nie było . Sami popatrzcie jak świetnie się bawiliśmy.

Poprawiony: środa, 24 listopada 2021 13:37