strona główna wydarzenia Wszystkich Świętych
Wszystkich Świętych Drukuj Email
piątek, 29 października 2021 09:36

Człowiek żyje tak długo, jak długo trwa pamięć o nim...

Z końcem października coraz częściej myślimy o swoich bliskich, którzy odeszli. Odżywają wspomnienia, a jesienna pogoda sprzyja zadumie i rozmyślaniom , związane to jest z Świętem Wszystkich Świętych które przypada 1 listopada . 1 i 2 listopada większość z nas odwiedza groby bliskich które ozdabiamy kwiatami, zapalamy znicze i modlimy się w intencji zmarłych. Są to chwile zadumy, przemyśleń i często jest to dobry moment na refleksje, także nad własnym życiem, nad przeszłością, teraźniejszością i przyszłością. Jest to okazja do wspomnień, zadumy, okazja do dzielenia się troskami, kłopotami i radością. To również dobry moment, by opowiedzieć dzieciom o członkach rodziny, których już nie zobaczą. Nasze przedszkolaki chcąc upamiętnić tych co odeszli  zapaliły dzisiaj znicze na pobliskim cmentarzu .

Poprawiony: piątek, 29 października 2021 09:53