strona główna wydarzenia Spotkanie z policjantami z KPP z Brzezin.
Spotkanie z policjantami z KPP z Brzezin. Drukuj Email
Ocena użytkowników: / 1
SłabyŚwietny 
czwartek, 20 maja 2021 08:18

19.05.2021r. odwiedzili nas w przedszkolu policjanci: P. sierż. sztab. Paweł Dzwonkowski oraz

P. sierż. sztab. R. Myszyński z Komendy Powiatowej Policji z Brzezin.


Każda z grup przedszkolnych uczestniczyła w pogadance na temat bezpieczeństwa dzieci na drogach, lecz nie obyło się bez wielu pytań maluchów i starszaków dotyczących codziennej pracy policjanta.

Policjanci rozmawiali z dziećmi o bezpiecznych zachowaniach na drogach, przypominali jak prawidłowo przechodzić przez jezdnię, jak zachować się, gdy zaczepi nas obca osoba. Ponadto przypominali również o korzyści noszenia ubrań i obuwia posiadającego elementy odblaskowe. Największym jednak zainteresowaniem cieszyły się wśród dzieci opowiadania o codziennej pracy Policji. Dzięki takim wydarzeniom na pewno żaden z maluchów nie będzie obawiał się spotkania z funkcjonariuszem. Policjant będzie kojarzył się przedszkolakom, jako osoba, której nie należy się bać i do której zawsze i w każdej sytuacji można zwrócić się o pomoc.


Aby poszerzyć wiedzę na temat pracy Policji w przedszkolu zoorganizowano konkurs plastyczny pt. " Praca policjanta w oczach dziecka". W konkursie wzięło udział 52 dzieci. Wszystkie prace zajęły pierwsze miejsce. Dzieciom wręczono nagrody. Natomiast dzieci, które wykonały prace starannie i poświeciły dużo czasu w jej wykonanie zostały dodatkowo wyróżnione.

Gratulujemy!!!

 


Poprawiony: czwartek, 20 maja 2021 13:19